وکیل دیوان عدالت اداری گروه وکلای پایتخت

به گزارش وبلاگ نازنین، شما هر لحظه میتوانید با دریافت شماره وکیل دیوان عدالت اداری (77221941) با گروهی از وکلای زبده و مجرب که دارای تخصص و تجربه در این شاخه از وکالت هستند صحبت کنید.

وکیل دیوان عدالت اداری گروه وکلای پایتخت

با دریافت شماره وکیل دیوان عدالت اداری در راستای طرح دعوای مربوط به هر گونه از تخلفات و ظلم های وارده از دستگاه های اداری و حکومتی به شما با وکلای با تجربه مشورت کنید.

در ادامه شما را با برخی از قوانین عدالت اداری، صلاحیت و حدود اختیارات دیوان آشنا میکنیم، در صورتی که در هر قسمت خواستار توضیح بیشتر و مفصلتر بودید میتوانید با شماره وکیل دیوان عدالت اداری (77221941) تماس حاصل فرمایید:

1- رسیدگی به شکایات و تظلمات و اعتراضات اشخاص حقیقی و حقوقی از:

آ: تصمیمات و اقدامات واحد های دولتی اعم از وزارتخانه ها و سازمانها و موسسات و شرکتهای دولتی و شهرداریها و سازمان تامین اجتماعی و تشکیلات و نهاد های انقلابی و موسسات وابسته به آنها

ب: تصمیمات و اقدامات مأموران واحدهای مذکور در بند آ در امور راجع به وظایف آنها.

در صورتی که از سمت هرکدام از مزبورین نامبرده در 1 ظلمی به شما وارد گشت و خاستار طرح دعوا و شکایت میباشید میتوانید با شماره وکیل دیوان عدالت اداری تماس حاصل فرمایید.

2- رسیدگی به اعتراضات و شکایات از آراء و تصمیمات قطعی هیأتهای رسیدگی به تخلفات اداری و کمیسیون هایی مانند کمیسیون های مالیاتی، هیأت حل اختلاف کارگر و کارفرما، کمیسیون موضوع ماده (100) قانون شهرداری ها منحصراً از حیث نقض قوانین و مقررات یا مخالفت با آنها. جهت دریافت راهنمایی و اطلاعات بیشتر شماره وکیل دیوان عدالت اداری(77221941) تماس حاصل فرمایید

3- رسیدگی به شکایات قضات و مشمولان قانون مدیریت خدمات کشوری و سایر مستخدمان واحدها و مؤسسات مذکور در بند (1) و مستخدمان مؤسساتی که شمول این قانون نسبت به آنها محتاج ذکر نام است اعم از لشکری و کشوری از حیث تضییع حقوق استخدامی. جهت دریافت اطلاعات بیشتر درمورد این بند با شماره وکیل دیوان عدالت اداری (77221941) تماس بگیرید

تبصره 1- مشخص میزان خسارات وارده از ناحیه مؤسسات و اشخاص مذکور در بندهای (1) و (2) این ماده پس از صدور رأی در دیوان بر وقوع تخلف با دادگاه عمومی است.

تبصره 2- تصمیمات و آراء کلیه دادگاه ها و مراجع قضایی اعم از عمومی و نیروهای مسلح قابل شکایت در دیوان عدالت اداری نمیباشد

از زمان تصویب این قانون مهلت تقدیم دادخواست، راجع به موارد موضوع بند (2) ماده (10)، برای اشخاص داخل کشور سه ماه و برای افراد مقیم خارج از کشور، شش ماه از تاریخ ابلاغ رأی یا تصمیم قطعی مرجع مربوط مطابق قانون آیین دادرسی دادگاه های عمومی و انقلاب است.

در مواردی که به موجب قانون سابق، اشخاصی قبلاً حق شکایت در مهلت بیشتری داشته اند، مهلت مذکور، ملاک محاسبه است. مطابق قانون آیین دادرسی داد گاههای عمومی و انقلاب در امور مدنی است.

در پایان لازم به ذکر است در صورتی که در هر کدام از موارد طرح شکایت در خصوص دیوان عدالت اداری نیاز به مشاوره با وکیلان خبره و باتجربه در این زمینه داشتید میتوانید به گروه وکلای پایتخت مراجعه کنید.

منبع: وکیل دیوان عدالت - گروه وکلای پایتخت

منبع: فرارو

به "وکیل دیوان عدالت اداری گروه وکلای پایتخت" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "وکیل دیوان عدالت اداری گروه وکلای پایتخت"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید