احساس خطر سرمربی تیم ملی والیبال نشسته مردان از برگزار نشدن اردوها

به گزارش وبلاگ نازنین، سرمربی تیم ملی والیبال نشسته مردان گفت: پیش از اینکه از کرونا احساس خطر کنیم از برگزار نشدن اردوهای تیم ملی والیبال نشسته مردان باید احساس خطر کنیم، زیرا با این فرایند امکان دارد در پارالمپیک توکیو نتوانیم قهرمانی خود را دوباره تکرار کنیم.

احساس خطر سرمربی تیم ملی والیبال نشسته مردان از برگزار نشدن اردوها

هادی رضایی در گفت وگو با وبلاگ نازنین، اظهار کرد: 40 سال است که در ورزش کشور فعالیت دارم و واقعا الان در بلاتکلیفی قرار دارم و نمی دانم که باید چه کار کنیم. ما کمتر از 10 ماه دیگر تا بازی های پارالمپیک توکیو زمان داریم اما هنوز نتوانسته ایم اردویی را برای تیم ملی والیبال نشسته که قهرمان شش دوره بازی های پارالمپیک و دو دوره نایب قهرمان است، برگزار کنیم.

وی گفت: 3 ماه است که از مسوولین فدراسیون و کمیته ملی پارالمپیک درخواست اردو نموده ایم اما هنوز هیچ جوابی دریافت ننموده ایم و همیشه می گویند با برگزاری اردوها، امکان دارد سلامتی ورزشکاران به خطر بیفتد.

وی گفت: حتی برای اینکه سلامتی ورزشکاران به خطر نیفتد از فدراسیون درخواست برگزاری اردو در حالت قرنطینه و با تعداد محدود نموده ام اما همچنان منتظر پاسخ آنها هستم. الان شرایط به گونه ای است که مردم زندگی عادی خود را با شرایط کرونا تطبیق داده اند و حتی ستاد ملی مبارزه با کرونا به برخی از رشته های پرخطر نیز اجازه برگزاری اردو را داده است. حال چطور به رشته والیبال نشسته مجوز برگزاری اردو داده نمی گردد، تعجب می کنم. آنها می گویند شرایط ورزشکاران معلول ویژه است. در صورتی که به نظر من برخی از ورزشکاران معلول از نظر فیزیک بدنی حتی سالم تر از افراد سالم هستند و ما می توانیم با یک برنامه ریزی اصولی بدون هیچ مسئله ای برای آنها اردو برگزار کنیم.

رضایی توضیح داد: در حال حاضر مسابقات فوتبال در حال برگزاری است و لیگ والیبال نیز در هفته هشتم خود واقع شده است. حال به ما می گویند شرایط خاص است و امکان برگزاری اردو وجود ندارد. تیم ما قهرمان شش دوره بازی های پارالمپیک است و ما باید از دور نظاره گر حریفان خود باشیم که در کشورهای خود در این شرایط کرونایی اردوهای خود را برگزار می نمایند و حتی در برخی کشورها تورنمنت نیز برگزار می گردد. مگر شرایط کشور ما از ترکیه از نظر بیماری کرونا حادتر است که الان در این کشور تورنمنت برگزار می گردد و از تیم امید ما نیز درخواست کردند که در این تورنمنت شرکت کند.

وی افزود: من تا سه ماه پیش احساس خطر نمی کردم اما الان وقتی می بینم حریفان ما از جمله مصر، روسیه، بوسنی و هرزگوین و حتی ترکیه تمرینات خود را انجام می دهند و اردوهای خود را بدون هیچ مسئله ای برپا نموده اند از این مسئله احساس خطر می کنم. تایلند که هیچ صندلیی در والیبال نشسته ندارد چهار ماه است که اردوی خود را شروع نموده و ما به عنوان تیم قهرمان باید منتظر تصمیم مسئولین باشیم که آیا مجوز برگزاری اردوها داده خواهد شد یا خیر؟ من واقعا نمی دانم مدیرانی که هزینه برای برگزاری اردو و مسابقات دریافت می نمایند چطور می توانند در شرایطی که نه اردویی برگزار می گردد و نه مسابقه ای وجود دارد به مدیریت پویای خود همچنان ادامه دهند.

سرمربی تیم ملی والیبال نشسته توضیح داد: بازیکنان ما حدود 10 ماه است که اردویی ندارند و تنها به وسیله فضای مجازی با آنها در ارتباط هستیم، آیا واقعا می گردد تکنیک و تاکتیک و کار با توپ را به وسیله فضای مجازی به والیبالیست ها آموزش داد.

من نمی دانم باید تا چه زمانی این شرایط را تحمل کنیم و منتظر بمانیم تا شرایط کشور از نظر این بیماری به حالت عادی برگردد تا اردوهای ورزشکاران معلول برگزار گردد. من واقعا متعجبم از این همه بلاتکلیفی.

وی همچنین در پاسخ به این پرسش که آیا بازیکنان تیم ملی والیبال نشسته حقوقی دریافت می نمایند یا خیر؟ گفت: جای خوشحالی است که کمیته ملی پارالمپیک با حمایتی که از بازیکنان تیم ملی انجام می دهد بر اساس کارآیی و سوابق فنی مبلغ 1.5 تا 4 میلیون به آنها حقوق پرداخت می نماید و این جای تشکر دارد، اما به هر صورت والیبال نشسته در همین 18 نفر خلاصه نمی گردد. برخی از بازیکنان والیبال نشسته با حضور در تیم های باشگاهی امرار معاش می کردند و در حال حاضر با تعطیلی باشگاه ها واقعا شرایط خوبی ندارند. ضمن اینکه ما در سال گذشته با برگزاری مسابقات قهرمانی کشوری استعدادهای خوبی را شناسایی و به تیم ملی دعوت می کردیم اما الان یک سال است که خبری از استعدادیابی نیست و رنج سنی بازیکنان بالا رفته و اگر بخواهیم در بازی های پاراآسیایی آینده شرکت کنیم باید استعدادهای جوانی را شناسایی و به تیم ملی تزریق کنیم.

رضایی در سرانجام همچنین درباره شرایط تیم ملی والیبال نشسته زنان گفت: تیم زنان از بازی های پاراآسیایی جاکارتا که توانست در صندلی دوم قرار بگیرد تا به امروز نه برنامه ای داشتنه و نه اردویی برای آنها برگزار شده است و این شرایط خوبی نیست. به هر صورت من معتقدم اگر از شرایط تیم والیبال نشسته زنان و مردان احساس خطر نکنیم مریض هستیم. حریفان ما در حال حاضر کار می نمایند و ما هنوز نشسته ایم تا ببینیم این بیماری کی به سرانجام می رسد تا فعالیت خود را شروع کنیم که این فرایند مناسبی نیست و شرایط تیم والیبال نشسته را برای تکرار قهرمانی به خطر می اندازد.

منبع: خبرگزاری ایسنا

به "احساس خطر سرمربی تیم ملی والیبال نشسته مردان از برگزار نشدن اردوها" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "احساس خطر سرمربی تیم ملی والیبال نشسته مردان از برگزار نشدن اردوها"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید