فرهاد مجیدی خاتمه فصل اخراج می گردد؟

به گزارش وبلاگ نازنین، فرهاد مجیدی در سومین دربی به عنوان سرمربی استقلال، نتوانست پیروز گردد و اولین شکست را هم تجربه کرد. مجیدی در دو دربی قبلی، با وجود تساوی توانسته بود با نمایشی قابل قبول از استقلال جایگاهش را بین طرفداران این تیم محکم کند. اولین باخت او اما، قبل از بردن از راه رسید و می تواند، تهدیدی جدی برای آینده او باشد. هر چند همه مسئولان استقلال، در روز های اخیر حمایت زیادی از او نموده اند.

فرهاد مجیدی خاتمه فصل اخراج می گردد؟

سابقه دربی تهران، نشان می دهد تیم ها معمولا به مربی بازنده فرصت چندانی نمی دهند. از زمان آغاز لیگ برتر، فقط دو مربی توانسته اند بعد باخت در دربی، فصل آینده هم نیمکت تیم شان را حفظ نمایند. برانکو ایوانکوویچ دو بار در دربی باخت، اما عملکرد خوب او در دیگر دربی ها و رسیدن به قهرمانی های متعدد، باعث شد این موضوع تاثیری در جایگاهش نداشته باشد. وینفرد شفر هم کارش در استقلال را باخت در دربی آغاز کرد، اما با توجه به اینکه تازه انتخاب شده بود، زیاد تحت فشار قرار نگرفت و فصل بعد هم روی نیمکت استقلال باقی ماند. هر چند فصل بعد یک باخت دیگر در دربی، کار او را تقریبا تمام کرد.

خاتمه عصر پورحیدری و پروین

منصور پورحیدری، اولین مربی بود که در دربی های لیگ رجحان بازنده شد. استقلال در لیگ دوم، زیاد مربی عوض کرد و در نهایت فصل بعد، به امیر قلعه نویی سپرده شد. لیگ سوم، وینگو بگوویچ دربی رفت را 2-1 به استقلال باخت و آخر فصل، حکم برکناری گرفت. لیگ چهارم راینر زوبل بازنده دربی برگشت و مربی برکنار شده آخر فصل بود. لیگ پنجم، استقلال توانست پرسپولیس پروین را در بازی رفت شکست دهد و عمر مربیگری پروین، به بازی برگشت نرسید.

سرنوشت مشترک استیلی و دایی

لیگ ششم یک استقلالی تاوان شکست در دربی را داد. صمد مرفاوی، به پرسپولیس باخت و او هم آخر فصل از استقلال کنار رفت. بازنده بعدی دربی هم خود مرفاوی بود. او لیگ نهم به استقلال برگشت، دربی را با همان نتیجه 2-1 باخت و از این تیم جدا شد. لیگ دهم پرسپولیس دایی، رفت و برگشت از استقلال مظلومی بازنده شد. آخر فصل استیلی جای دایی را گرفت. خود استیلی لیگ یازدهم، در لیگ و جام حذفی به استقلال باخت و نیم فصل حکم اخراجش را گرفت. جالب اینکه مظلومی پس از این 4 برد، خاتمه مقابل دنیزلی 3-2 تسلیم شد و او هم آخر فصل، دیگر جایی در استقلال نداشت.

استثنایی به نام برانکو

لیگ چهاردهم امیر قلعه نویی، مربی شکست ناپذیر دربی در هر دو بازی بازنده بود و پس از این دو باخت از استقلال رفت. لیگ پانزدهم، مظلومی برگشت و او هم با شکست در دربی برگشت عمری طولانی نداشت. لیگ شانزدهم برانکو دربی برگشت را باخت و با این حال، جایگاهش را حفظ کرد. فصل بعد، او دربی رفت استقلال شفر را برد و دربی برگشت، از این تیم بازنده شد. هر دوی آن ها، لیگ هجدهم در تیم شان باقی ماندند. با این حال، باختن در بازی برگشت لیگ هجدهم، عملا عمر شفر در استقلال را به خاتمه رساند. جالب اینجاست حتی استراماچونی هم فصل پیش بعد یک باخت در دربی، بخاطر مشکلاتی متفاوت نتوانست عمری طولانی روی نیمکت استقلال داشته باشد.

کار سخت فرهاد

با این اوضاع، مجیدی برای ماندن در فصل بعد احتیاج به یک طلسم شکنی عظیم دارد. به خصوص اینکه او مثل شفر، هفته های ابتدایی حضورش روی نیمکت استقلال را پشت سر نمی گذارد و طرفداران از تیم او، انتظار زیادی داشتند. سرمربی استقلال، در هفته های آینده باید نشان دهد گزینه خوبی برای نیمکت این باشگاه است و با نشان دادن شایستگی، خاطره بد دربی را به فراموشی بسپارد.

فوتبال 360

منبع: فرارو

به "فرهاد مجیدی خاتمه فصل اخراج می گردد؟" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "فرهاد مجیدی خاتمه فصل اخراج می گردد؟"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید