مرحله دوم حمایت از کسب و کارهای آسیب دیده از کرونا شروع شد

به گزارش وبلاگ نازنین به نقل از صندوق نوآوری و شکوفایی، دکتر علی وحدت رئیس هیئت عامل صندوق نوآوری و شکوفایی گفت: این صندوق در ادامه فعالیت ها و حمایت های خود در حوزه مقابله با ویروس کرونا، پس از تأمین اقتصادی شرکت های فعال در حوزه ساخت تجهیزات و لوازم مرتبط و همچنین حمایت و یاری به تداوم کسب وکار شرکت های دانش بنیان کوچک، شتاب دهنده ها و تأمین کنندگان فضاهای کار اشتراکی آسیب دیده از شیوع ویروس کرونا، در مرحله دوم میخواهد با هدف حمایت و یاری به تداوم کسب و کار شرکت های خلاق کوچک آسیب دیده بر اثر کرونا که دارای نیروی انسانی کمتر از 50 نفر یا فروش کمتر از 20 میلیارد ریال در سال 98 بوده اند، تسهیلات اعطا کند.

مرحله دوم حمایت از کسب و کارهای آسیب دیده از کرونا شروع شد

وحدت، جزئیات این تسهیلات را تشریح کرد و گفت: شرکت های مورد تأیید دبیرخانه برنامه توسعه زیست بوم شرکت های خلاق معاونت علمی و فناوری ریاست جمهوری تا سقف 400 میلیون تومان با نرخ بهره 9 درصد تسهیلات دریافت می نمایند. دوره پرداخت این تسهیلات 6 ماه و دوره تنفس آن نیز 6 ماه خواهد بود. بعد از این مدت شرکت ها طی 12 ماه موظف به بازپرداخت تسهیلات می شوند.

وی در خصوص نحوه شناسایی شرکت های آسیب دیده بر اثر کرونا برای تخصیص تسهیلات نیز گفت: فهرست شرکت های خلاق آسیب دیده توسط دبیرخانه برنامه توسعه زیست بوم شرکت های خلاق تأیید شده و توسط صندوق نوآوری و شکوفایی برای اخذ تسهیلات به صندوق های پژوهش و فناوری سراسر کشور معرفی می شوند.

رئیس هیئت عامل صندوق نوآوری و شکوفایی شرایط بهره مندی شرکت های خلاق کوچک از این تسهیلات را اعلام کرد و گفت: نیروی انسانی کمتر از 50 نفر یا فروش کمتر از 20 میلیارد ریال در سال 98، کاهش نسبت فروش زمستان سال 98 در مقایسه با سال 97، کاهش رتبه الکسا یا میزان نصب و یا کاربر فعال، مشخص میزان تسهیلات تا سقف 400 میلیون تومان بر اساس هزینه ها، فروش و حقوق و دستمزد پرداختی شرکت از جمله شرایط مورد احتیاج برای دریافت این تسهیلات خواهد بود. علاوه بر آن پرداخت این تسهیلات مشروط بر حفظ اشتغال 90 درصدی شرکت مطابق با لیست بیمه است.

وحدت، مرحله بعدی تسهیلات صندوق نوآوری و شکوفایی به شرکت های دانش بنیان و فناور آسیب دیده بر اثر کرونا را شرکت های مستقر در پارک های علم و فناوری مطرح نمود و گفت: در مراحل بعدی، تسهیلات و حمایت هایی برای شرکت های دانش بنیان عظیم و شرکت های فناور مستقر در پارک های علم و فناوری نیز در نظر گرفته شده است که به زودی به وسیله وبگاه و شبکه های اجتماعی صندوق نوآوری و شکوفایی اطلاع رسانی خواهد شد.

منبع: خبرگزاری مهر

به "مرحله دوم حمایت از کسب و کارهای آسیب دیده از کرونا شروع شد" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "مرحله دوم حمایت از کسب و کارهای آسیب دیده از کرونا شروع شد"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید