مقایسه پورشه ماکان با ولوو XC90 و لکسوس NX200t

به گزارش وبلاگ نازنین، کراس اوورهای لوکس خودروهایی هستند که معمولاً طبقات بالای جامعه به سمت آن ها می فرایند. چون خرید و استفاده از این دست خودروها در توان غالب مردم و قشر متوسط نیست. پورشه ماکان نیز کراس اووری از این دست است که البته در حوزه رقابت نیز کراس اوورهای لوکس دیگری را هم نزدیک به خودش می بیند. در این مطلب نگاهی می اندازیم به مقایسه پورشه ماکان با ولوو XC90 و لکسوس NX200t و همچنین، سعی می کنیم مزایا و معایب ماکان را با این هم رده ها بر کفه ترازو قرار دهیم.

مقایسه پورشه ماکان با ولوو XC90 و لکسوس NX200t

مقایسه پورشه ماکان با ولوو XC90

با مقایسه پورشه ماکان با ولوو XC90 در می یابیم که پیشرانه هر دو خودرو یکسان است، اما قدرت ولوو XC90 بیش تر از پورشه ماکان است چون چیزی نزدیک به 320 اسب بخار قدرت تولید خواهد کرد. ولوو XC90 در شتاب گیری اولیه کندتر از ماکان عمل می کند.

از سوی دیگر، ولوو XC90 را باید خودروی آرام تری بدانیم، درحالی که رانندگی با پورشه ماکان اسپرت تر و تندوتیزتر با فرمان پذیری و تعلیق قابل توجه تری امکان پذیر است.

ولوو XC90 سعی کرده در آپشن ها و طراحی داخلی خودرو این ضعف را جبران کند. ولوو در کل برندی است که شعار اصلی اش را امنیت قرار داده و طبیعی است که در این زمینه، ازجمله سامانه های ترمز و …، حرف های بیش تری برای گفتن داشته باشد.

ظاهر کراس اوور ولوو XC90 بسیار هماهنگ و شیک است و در این کلاس، از بهترین ها محسوب می شود. شاید ظاهر این خودرو یکی از برگ برنده هایش در برابر پورشه ماکان باشد زیرا اساساً کلاس کراس اوور جزو مزیت های نسبی پورشه نبوده است، بلکه این کمپانی غالباً در کلاس کوپه و سدان و کروک و … حضور پررنگی دارد و حتی طراحی خاص این خودرو در این کلاس ها شناخته می شود.

با این حال، به طور کلی ولوو XC90 را باید خودرویی ضعیف تر از پورشه ماکان بدانیم؛ امری که حتی خودش را در قیمت کارکرده های این خودرو هم نشان می دهد؛ ضمن این که بازار کارکرده های ولوو XC90 شرایط جالبی ندارد، اما پورشه ماکان دست به نقدتر خریدوفروش می شود.

مقایسه پورشه ماکان با لکسوس NX200t

دیگر مقایسه ای که در این زمینه صورت می گیرد، مقایسه پورشه ماکان با لکسوس NX200t است. برند لکسوس نیز جزو برندهای لاکچری محسوب می شود، اما لاجرم در مقایسه با برندهای لاکچری آلمانی و حتی ایتالیایی، یک قدم عقب تر می ایستد. هرچند که لکسوس سعی می کند در این بازار خودی نشان دهد، اما این فاصله همیشه حفظ می شود.

اولین تفاوت معنادار بین لکسوس NX200 توربو و پورشه ماکان را باید در قیمت آن ها دانست. درحالی که قیمت ماکان ها حتی تا دو برابر لکسوس هم می رسد. بااین حال، NX200t طراحی خاص و آپشن های جدیدی دارد تا در این رقابت سخت و نفس گیر کم نیاورد. کنترلر لمسی، شارژر وایرلس و … از آپشن هایی است که در NX200 توربو تعبیه شده است.

از نظر فنی، تفاوت معناداری در قدرت تولیدشده دو خودرو احساس نمی شود و تقریباً با هم برابرند. البته حداکثر سرعت ایجادشده در ماکان حدوداً 30 کیلومتر و قدرت ایجادشده اش نیز 20 اسب بخار بیش تر است.

هردو خودرو امکانات مشترکی چون کروز کنترل هوشمند، کنترل ایستایی در سربالایی، کنترل کشش و پایداری و فرمان حساس به سرعت و… دارند. در مقایسه نهایی، ماکان حرفی برای NX200 توربو باقی نمی گذارد. البته تفاوت قیمت معنادار، که شاید به دو برابر هم برسد، ممکن است خیلی ها را از این خودرو منصرف کند و به سمت خودروهایی چون لکسوس NX200t سوق دهد.

درباره پورشه ماکان بیشتر بخوانید:

  • معرفی پورشه ماکان و بررسی بازار ایران
  • تجربه رانندگی با پورشه ماکان
منبع: دیوار

به "مقایسه پورشه ماکان با ولوو XC90 و لکسوس NX200t" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "مقایسه پورشه ماکان با ولوو XC90 و لکسوس NX200t"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید