پرسپولیس - استقلال: این دربی بَرنده می خواهد

به گزارش وبلاگ نازنین، لیگ بیستم به سنتی ترین و کلاسیک ترین نبرد خود رسید و دو قطب فوتبال پایتخت به مصاف هم خواهند رفت. این بازی همواره حساسیتی فراتر از جدول رده بندی داشته و این حساسیت بر این دربی سایه افکنده و نزدیک نیمی از دربی ها با نتیجه تساوی به اتمام رسیده است. پر تساوی ترین بازی در تاریح لیگ برتر بازی دو تیم سرخابی تهران است که 21 بار مساوی شده است.

پرسپولیس - استقلال: این دربی بَرنده می خواهد

شرایط در جدول به گونه ای است که مساوی به درد هیچ کدام از دو تیم نمی خورد. در جدول رده بندی سپاهان در 22 بازی، 45 امتیاز کسب نموده و پرسپولیس با 21 بازی 42 امتیاز دارد و استقلال هم در 20 بازی 34 امتیاز نصیبش شده است. پرسپولیس در صورت از دست امتیاز دادن در این بازی برای بازگشت به صدر باید منتظر لغزش سپاهان در ملاقات های به جامانده باشد.

دربی برای استقلال بهترین فرصت برای بازگشت به کورس قهرمانی است این تیم در هفته آخر در استادیوم آزادی با سپاهان بازی خواهد داشت و در صورت پیروزی در دربی کاملاً لیگ را امیدوارانه دنبال می نماید از دست دادن امتیاز، اما شانس استقلال را برای قهرمانی به حداقل خواهد رساند.

انتها حسرت استقلال یا شکستن طلسم یحیی

از آخرین پیروزی استقلال در دربی 1170 روز می گذرد. این تیم از بازی برگشت لیگ هفدهم که با تک گل وریا غفوری فاتح دربی شد بردی نداشته از آن مسابقه به جز وریا تنها فرشید اسماعیلی و داریوش شجاعیان در ترکیب استقلال باقی مانده اند. در سمت مقابل گل محمدی هم کارنامه چندان خوبی در دربی ندارد و هر 4 دربی با حضور گل محمدی با نتیجه تساوی به انتها رسیده است.

دقایق انتهای دربی را از دست ندهید

یحیی باوجودیکه که پیروز به پیروزی در دربی نشده، ولی 3 دربی آخری که این مربی در بازگشت به پرسپولیس داشته جذاب و پرگل بوده در 4 شهرآورد با سرمربیگری گل محمدی به طور متوسط 3 گل وارد دروازه ها شده و این مربی بین مربیانی که حداقل 4 دربی مربیگری نموده اند پرگل ترین دربی های تاریخ را به نام خود ثبت نموده است. وجه اشتراک هر 3 دربی پرگل بودن دقایق انتهای است که 4 گل از دقیقه 88 به بعد به ثمررسیده که سهم پرسپولیس و استقلال هر کدام 2 گل بوده است.

فرم رویایی پرسپولیس در خانه، آمار بد استقلال در آزادی

هرچند که در دربی میزبانی و مهمانی مطرح نیست، ولی فرایند خوب امتیازگیری پرسپولیس در خانه می تواند این تیم را به نتیجه گیری امیدوار کند و اینکه پرسپولیس مدعی جدی قهرمانی به شمار می آید بیش از هر چیز مدیون عملکرد عالی این تیم در ملاقات های خانگی است که در 7 بازی گذشته در آزادی به پیروزی رسیده و تا به امروز در این فصل به عنوان میزبان شکستی متحمل نشده است.

عملکرد استقلال در ملاقات های خانگی تعریفی ندارد این تیم در 6 بازی قبلی 2 بار باخت را پذیرفته و فقط 2 پیروزی داشته و در نیمی از این بازی ها در گل زنی ناکام بوده است.

رضاوند غایب قطعی، کنعانی زادگان غایب احتمالی

استقلال در بازی هفته گذشته برابر ذوب آهن علاوه بر 3 امتیاز، آرش رضاوند یکی از بازیکنان کلیدی خود را برای دربی از دست داد. این بازیکن با دریافت کارت زرد محروم شد. استقلال بین بازیکنان اصلی خود مصدومی ندارد و تنها متین کریم زاده دفاع چپ نیمکت نشین این تیم بخاطر آسیب دیدگی قادر به حضور در این مسابقه نخواهد بود.

پرسپولیس ملاقات حساس با سپاهان را بدون به جا گذاشتن محروم به انتها رساند، ولی بعد از بازی خبر هایی مبنی بر آسیب دیدگی امید عالیشاه، سیامک نعمتی، کمال کامیابی نیا و حسین کنعانی زادگان از اردوی این تیم به گوش رسید که در این میان به نظر می رسد کنعانی زادگان شانس کمتری برای بازی در دربی خواهد داشت.

این مسابقه روز آدینه 24 اردیبهشت از ساعت 19:30 در استادیوم آزادی برگزار خواهد شد.

فوتبال 360

منبع: فرارو

به "پرسپولیس - استقلال: این دربی بَرنده می خواهد" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "پرسپولیس - استقلال: این دربی بَرنده می خواهد"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید