افغانستان از افزایش بیماری قارچ سیاه در میان مبتلایان به کرونا اطلاع داد

به گزارش وبلاگ نازنین، سرپرست وزارت بهداشت افغانستان از افزایش موارد بیماری قارچ سیاه در میان افراد مبتلا به کرونا در افغانستان اطلاع داد.

افغانستان از افزایش بیماری قارچ سیاه در میان مبتلایان به کرونا اطلاع داد

به گزارش خبرنگار سایت افغانستان وبلاگ نازنین، وحید مجروح، سرپرست وزارت بهداشت افغانستان، از افزایش موارد بیماری قارچ سیاه در میان افراد مبتلا به کرونا در افغانستان اطلاع داد.

مجروح، گفت: از مصیبت اصلی کرونا رهایی نیافته، دچار مصیبت دیگری شدیم. مبتلایان به قارچ سیاه در حال افزایش هستند.

وی اضافه نمود: ویروس کرونا در حال توسعه است. جلوی کرونا با اکسیژن گرفته نمی گردد؛ حتی اگر به درب هر خانه هم یک دستگاه فراوری اکسیژن نصب گردد. کرونا را می گردد با پوشیدن ماسک، دوری از تجمعات، شستن دست ها، دوری از افرادی مبتلا و نهایتاً تزریق واکسن، جلوگیری کرد.

به گفته او، دولت از تمام ظرفیت خود برای خریداری واکسن کرونا استفاده می نماید.

این در حالی است که دو روز پیش، هم زمان با افزایش مبتلایان به ویروس کرونا در افغانستان، وزارت بهداشت این کشور، از شیوع یک بیماری تازه به نام قارچ سیاه اطلاع داد.

عثمان طاهری، معاون سخنگوی وزارت بهداشت افغانستان، به روزنامه صبح کابل گفت که نخستین مورد بیماری قارچ سیاه، در بیمارستان افغان- ژاپن ثبت شده است.

طاهری هرچند گفت که این بیماری تازه نیست؛ اما اضافه نمود که این ویروس در پی شیوع ویروس کرونا، نوع هندی دلتا، توسعه یافته است.

به گفته او، این بیماری خطرناک است و به وسیله خاک و تنفس انتقال پیدا می نماید و بر اساس تحقیقات اجرا شده، این بیماری 54 درصد احتمال مرگ را در پی دارد.

ر

منبع: خبرگزاری فارس

به "افغانستان از افزایش بیماری قارچ سیاه در میان مبتلایان به کرونا اطلاع داد" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "افغانستان از افزایش بیماری قارچ سیاه در میان مبتلایان به کرونا اطلاع داد"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید