اقدام عجیب فدراسیون در مورد ویلموتس، ارسال مدارک به زبان فارسی!

به گزارش وبلاگ نازنین، فدراسیون فوتبال در پرونده شکایت ویلموتس مبنی بر پرداخت نشدن دستمزد مرتکب اشتباهات سریالی شده و حتی مدارک مربوط به پرداخت دستمزد این سرمربی را به زبان فارسی به فیفا ارسال نموده است.

اقدام عجیب فدراسیون در مورد ویلموتس، ارسال مدارک به زبان فارسی!

به گزارش وبلاگ نازنین، بعد از گذشت دو ماه از محکومیت 6 میلیون یورویی فدراسیون فوتبال از سوی فیفا در پرونده شکایت مارک ویلموتس، فدراسیون جهانی فوتبال بالاخره طی روزهای گذشته، مبانی این حکم (گراندز) را برای فدراسیون فوتبال ارسال کرد تا این فدراسیون در جریان دلایل محکومیت خود قرار گیرد.

پس از این، فدراسیون فوتبال 21 روز (سه هفته) مهلت دارد تا درخواست تجدیدنظر خود را در CAS به ثبت برساند و پس از ثبت درخواست تجدیدنظر، می تواند از فرصت بیشتری استفاده نموده و ظرف 10 روز متن کامل لایحه خود را به همراه ضمایم و مستندات به این دادگاه ارائه کند تا شاید در طی فرآیند رسیدگی مجدد به پرونده در دادگاه داوری ورزش، این محکومیت به میزان قابل توجهی کاهش یابد.

با این حال جزئیات موجود در مبانی این حکم که به تازگی از سوی فیفا ارسال شده، حکایت از اشتباهات متوالی و پی درپی فدراسیون فوتبال دارد که منجر به دستور قاضی برای پرداخت غرامت 6.2 میلیون دلاری به ویلموتس شده است.

در این حکم 19 صفحه ای، علت اصلی تشکیل پرونده از سوی مارک ویلموتس بیان شده و این سرمربی بلژیکی با ارائه مستندات مختلفی، قاضی را مجاب به این محکومیت سنگین علیه ایران نموده است.

بی توجهی ایران به هشدارهای متوالی ویلموتس

طبق مبانی حکم، مارک ویلموتس، سرمربی سابق تیم ملی بعد از بازی با عراق، در لایحه شکایت خود اعلام نموده که در ابتدا اقساط دستمزد او از سوی ایران به تعویق افتاده است و او ادعا نموده ایران در موعد مقرر به تعهدات خود عمل ننموده است.

سرمربی بلژیکی در ادامه با ارائه مستنداتی، ادعا می نماید که فدراسیون فوتبال به اخطار او برای فسخ قرارداد در صورت پرداخت نشدن دستمزد، بی توجهی نموده و هیچ پاسخی نداده است.

با این حال، وی حضور در بازی با عراق علی رغم فسخ قرارداد را نشانه دیگری از حسن نیت خود دانسته اما عنوان نموده که بعد از بازی، باید توافق جدیدی برای ادامه همکاری صورت بگیرد.

با این وجود، فدراسیون فوتبال به درخواست این سرمربی برای توافق جدید پاسخ نداده است. در ادامه این کشمکش، ویلموتس برای دریافت مطالباتش از فدراسیون فوتبال به بندی از قرارداد برای دریافت غرامت در صورت فسخ قرارداد به اندازه دستمزد سه ماه یا یک مبلغ معین اشاره نموده که باز هم در این زمینه توافقی صورت نگرفته است.

در نهایت ویلموتس با تهیه مستنداتی از عدم پاسخگویی و تعهد ایران به مفاد قرارداد، درخواست خود را به فیفا برده و از این طریق، حکم محکومیت 6 میلیون دلاری برای ایران گرفته است.

ایران مدارک فارسی برای فیفا فرستاد!

عجیب ترین قسمت این ماجرا مربوط به مستندات ارائه شده از سوی فدراسیون فوتبال ایران است. طبق اعلام قاضی، فدراسیون فوتبال مدارک مربوط به پرداخت دستمزد ویلموتس را به زبان فارسی ضمیمه لایحه خود نموده و زحمت ترجمه مدارک به زبان انگلیسی را نکشیده است!

در نتیجه داور پرونده، با در نظر دریافت ادعای ویلموتس و مدارک ناقص ارائه شده از سوی فدراسیون فوتبال حکم به محکومیت سنگین این نهاد داده است.

با محرومیت ایران، فدراسیون فوتبال در ماه های گذشته به تکاپو افتاده و با تشکیل کارگروهی متشکل از کارشناسان حقوقی در نهاد ریاست جمهوری، وزارت امور خارجه، وزارت ورزش و جوانان، بازرسی کل کشور، مشاوران حقوقی بین الملل و همچنین سایر نهادهای مختلف، درصدد جبران اشتباهات خود برآمده است که باید دید می توان جلوی این غرامت سنگین را بگیرند یا خیر.

این محکومیت 6 میلیون یورویی در حالی است که فدراسیون فوتبال در گذشته مبلغ دو میلیون یورو هم به حساب ویلموتس واریز نموده تا مبلغ احتمالی غرامت به ویلموتس به هشت میلیون یورو افزایش پیدا کند.

منبع: خبرگزاری ایسنا

به "اقدام عجیب فدراسیون در مورد ویلموتس، ارسال مدارک به زبان فارسی!" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "اقدام عجیب فدراسیون در مورد ویلموتس، ارسال مدارک به زبان فارسی!"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید