ایستاده آب خوردن چه بلاهایی سرتان می آورد

به گزارش وبلاگ نازنین، محققین و پزشکان متخصص به تازگی دلایل علمی ممانعت از ایستاده آب خوردن را بیان نموده اند. اگر لیوان به دست دارید و می خواهید ایستاده آب بنوشید؛ شاید دلایل زیر شما را از آن منصرف کند.

ایستاده آب خوردن چه بلاهایی سرتان می آورد

به گزارش تابناک، هنگامی که ایستاده آب می نوشیم، به بدنمان آسیب وارد می گردد و اثرات منفی به ما غلبه می نماید. زمانی که می ایستیم، بدن و بافت ها در حالت تنش و فشار هستند و باعث می گردد که آب به سرعت به پایین بدن برود و تعادل مایعات موجود در بدن به هم بریزد.

اما شاخص دیگری که در مصرف آب اهمیت دارد، طریقه و نحوه آن است که در بسیاری از موارد به ایستاده آب خوردن ختم می گردد. با اینکه اکثریت ما به طور ایستاده آب و دیگر مایعات را می نوشیم؛ دلایل متعددی بر عدم انجام این کار وجود دارد چراکه ایستاده آب خوردن می تواند آسیب ها و ضرر های متعددی را بر بدن و عملکرد آن وارد کند.

اگر همچنان قانع نشده اید؛ 10 علت زیر حتما شما را مجاب خواهد نمود.

بی علت نبوده که بزرگان به ما نشسته آب خوردن را توصیه نموده اند. در آموزه های دینی نیز به این امر اشاره شده است. ممکن است هنگام ورزش نیز مربی از شما بخواهد که ایستاده آب نخورید.

چون این کار می تواند عواقبی را در پی داشته باشد که محققین و پزشکان متخصص به تازگی دلایل علمی ممانعت از ایستاده آب خوردن را بیان نموده اند. اگر لیوان به دست دارید و می خواهید ایستاده آب بنوشید؛ شایع دلایل زیر شما را از آن منصرف کند.

ایستاده آب خوردن می تواند منجر به آرتروز گردد

ممکن است برایتان باورنکردنی باشد، اما احتمال بروز آرتروز در افرادی که عادت به ایستاده آب خوردن دارند؛ وجود دارد. در حالت ایستاده آب خوردن باعث می گردد تا توازن مایعات بدن به هم خورده و این مشکل می تواند موجب انباشتگی مایع در مفاصل شده که بدین ترتیب امکان بروز آرتروز را فراهم می نماید.

متخصصین پزشکی دریافته اند که مصرف ایستاده آب می تواند منجر به وارد شدن سریع مایع به روده گردد که این سرعت ورود آب می تواند برخورد با دیواره معده را به همراه داشته باشد. این برخورد با دیواره معده می توانند مسائل بلندمدتی را برای دستگاه گوارش ایجاد کند؛ همانطور که به معده آسیب می رساند.

همچنان تشنه خواهید ماند اگر ایستاده آب بخورید

تشنگی شما هیچ گاه نمی تواند با ایستاده آب خوردن برطرف گردد. بهتر است به جای حالت ایستاده، لحظه ای نشسته و اندازه متعادل تری از آب را مصرف کنید تا تشنگی شما برطرف گردد.

با ایستاده آب خوردن از سوء هاضمه ممکن است رنج ببرید

زمانی که نشسته آب می نوشید؛ اعصاب شما در حالت آرام و راحت تری واقع شده است که این به شما یاری می نماید تا مایع و دیگر مواد غذایی را بهتر هضم کنید.

نوشیدن آب به صورت ایستاده، سیستم گوارشی را به هم می ریزد. به خاطر همین فشار و سرعت بالای وارد شدن آب به شکم، آسیب زننده است و فرایند گوارش را مختل خواهد نمود.

کلیه شما آب را در زمانی که ایستاده آب می خورید به درستی تصفیه نمی نماید

خوردن آب در حالت ایستاده به تصفیه و پاک سازی آب به وسیله کلیه یاری نمی نماید. به طور معمول ناخالصی ها در کلیه و مثانه باقی می مانند که می تواند به اختلال دستگاه ادراری و حتی وارد شدن آسیب های دائمی به کلیه منجر گردد.

ایستاده آب خوردن موجب رقیق شدن اسید معده نمی گردد

حتی باید در نظر گرفته که نوشیدن آب باید به آرامی و با ورودی های کوچک در حالت نشسته باشد. این روش یاری می نماید تا اسید موجود در بدن با ترکیب با اندازه مناسبی از آب رقیق گردد.

ایستاده آب نوشیدن و خطر برای ریه

هنگامی که شما ایستاده آب می نوشید، مواد مغذی و ویتامین ها به کبد و سیستم گوارش نمی رسند و سرعت متعادل به هم می خورد و همین عاملی برای خطرات ریه و قلب خواهد بود، زیرا سطح اکسیژن به هم خواهد ریخت.

می تواند موجب زخم ها و سوزش سر دل گردد

وقتی در حالت ایستاده آب می نوشید؛ این کار باعث می گردد تا مایع به سطح پایین مری با شدت بالایی برخورد کند. این عمل در نتیجه می تواند موجب ایجاد اختلال و مزاحمت در اسفنکتر (مفصل بین معده و مری) شده که سوزش مری را می تواند در پی داشته باشد به این علت که اسید معده به سمت بالا صعود می نماید.

به هم خوردن تعادل سطح اسید در بدن

اینکه شما بنشینید و به آرامی چند جرعه آب بنوشید، باعث می گردد که سطح اسید بدنتان متعادل باشد که در غیر این صورت، مقدار اسید به هم می خورد.

می تواند موجب سفتی عصب های شما گردد

زمانی که ایستاده آب می نوشید؛ یک تنش در اعصاب شما به وجود می آید، اما اگر در حالت نشسته مصرف کنید؛ سیستم آرام و هضم کننده موجب آرام کردن اعصاب و تنش شده و می تواند فرایند هضم را تسهیل کند.

جذب نشدن مواد مغذی موجود در آب

هنگامی که ایستاده آب بنوشید، بدن تحت فشار است. باید بنشینید، عضلات و بدن خود را ریلکس نگه دارید و روی هضم و گوارش مایعات با سرعت آرام تر و ریلکس تر تمرکز کنید.

منبع: فرارو

به "ایستاده آب خوردن چه بلاهایی سرتان می آورد" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "ایستاده آب خوردن چه بلاهایی سرتان می آورد"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید