بارش باران مهمان آسمان بعضی نقاط کشور، هوای پایتخت خنک می گردد

به گزارش وبلاگ نازنین، کارشناس هواشناسی گفت: طی روز های آینده در بعضی نقاط کشور رگبار پراکنده باران همراه با رعد و برق و وزش بادخواهیم داشت.

بارش باران مهمان آسمان بعضی نقاط کشور، هوای پایتخت خنک می گردد

صادق ضیاییان مدیر کل مرکز پیش بینی و هشدار سازمان هواشناسی در گفت و گو با خبرنگار ، از استمرار بارش باران در بعضی نقاط اطلاع داد و گفت: امشب در سواحل دریای خزر، آذربایجان شرقی، نیمه شمالی آذربایجان غربی، اردبیل، شمال زنجان، گیلان، مازندران، گلستان، ارتفاعات شمال شرق تهران، ارتفاعات سمنان، خراسان شمالی و خراسان رضوی رگبار خواهیم داشت.

وی اضافه نمود: با نفوذ جریانات خنک شمالی دمای هوا در نوار شمالی کشور کاسته می گردد و تا اواسط هفته آینده موجب ماندگاری دمای هوا در شمال کشور می گردد.

ضیاییان ادامه داد: فردا در استان های خراسان شمالی، خراسان رضوی، گلستان و بعضی نقاط مازندران، ارتفاعات سمنان و ارتفاعات شرقی تهران رگبار و رعد و برق و وزش باد شدید موقت و در بعد از ظهر در ارتفاعات کرمان و شرق هرمزگان رگبار پراکنده باران گاهی همراه با رعد و برق و وزش باد پیش بینی می گردد.

این مقام مسئول از وزش باد قابل ملاحظه برای بیشتر مناطق کشور طی روز های آینده اطلاع داد و گفت: وزش باد در جنوب غرب، جنوب، مرکز، جنوب شرق و شرق سبب خیزش گرد و خاک می گردد.

وی با اشاره به اینکه طی روز های آینده آسمان بعضی نقاط کشور بارانی است، بیان نمود: روز دوشنبه در ساعاتی از بعد ظهر در شمال خراسان رضوی، ارتفاعات استان های مازندران، تهران زنجان، همدان، مرکزی، شرق لرستان، غرب اصفهان، کرمان، هرمزگان و همچنین در جنوب سیستان و بلوچستان رگبار پراکنده باران گاهی رعد و برق و وزش باد پیش بینی می گردد.

مدیرکل مرکز پیش بینی و هشدار سازمان هواشناسی اضافه نمود: طی روز های سه شنبه و چهارشنبه در بعضی نقاط آذربایجان شرقی، آذربایجان غربی، اردبیل، زنجان، قزوین، شمال استان های مرکزی و همدان ارتفاعات استان های گیلان، مازندران، تهران، کرمان و جنوب سیستان و بلوچستان رگبار و رعد و برق و وزش باد شدید موقت پیش بینی می گردد.

وی درباره آخرین شرایط آب و هوای تهران بیان نمود: امشب آسمان تهران صاف تا نیمه ابری، در بعضی ساعات همراه با وزش باد و در ارتفاعات با بارش پراکنده همراه خواهد بود.

ضیاییان در انتها با اشاره به اینکه دمای تهران تا فردا کاهشی است، توضیح داد: امروز بیشینه دمای مهرآباد 35 درجه و فردا 32 درجه سانتی گراد است.

منبع: باشگاه خبرنگاران جوان

به "بارش باران مهمان آسمان بعضی نقاط کشور، هوای پایتخت خنک می گردد" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "بارش باران مهمان آسمان بعضی نقاط کشور، هوای پایتخت خنک می گردد"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید