خبرنگاران زالی: شمار مبتلایان به کرونا در تهران نزولی شده است

به گزارش وبلاگ نازنین، تهران - خبرنگاران - فرمانده عملیات مدیریت بیماری کرونا در کلان شهر تهران گفت: شمار مبتلایان کرونا در تهران با شیب ملایمی که از روزهای گذشته شروع شده، کما فی السابق با روندی نزولی روبه رو هستیم.

خبرنگاران زالی: شمار مبتلایان به کرونا در تهران نزولی شده است

به گزارش دانشگاه علوم پزشکی شهید بهشتی، دکتر علیرضا زالی گفت: ثبت پایین ترین آمار مرگ و میر ناشی از کرونا در 24 ساعت گذشته از ابتدای اسفند ماه تا به امروز در استان تهران شاهد هستیم.

وی ادامه داد: مجموع مبتلایان جدیدی که در 24 ساعت گذشته در بخش های عادی بیمارستان های استان تهران بستری شده اند، 130 نفر می شود و 40 بیمار جدید در بخش های ویژه بستری شده اند.

زالی همچنین از ترخیص 162 بیمار در طول 24 ساعت گذشته از بیمارستان های تهران خبر داد و گفت: برای اولین بار از آغاز شیوع کووید 19 یعنی ابتدای اسفند تا امروز، پایین ترین میزان مرگ و میر را در استان تهران در 24 ساعت گذشته داشته ایم و امیدواریم با کمک مردم و رعایت پروتکل های بهداشتی این آمار تعادل نسبی را حفظ کند.

وی با بیان اینکه اپیدمی را می توان مانند یک مسابقه فوتبال در نظر گرفت که ممکن است نتیجه آن تا دقیقه 90 تغییر کند، گفت: بنابر این باید مردم همچنان مراقبت های بهداشتی را رعایت کنند و بدانند که بیماری هنوز انتها نیافته است و ویروس همچنان در کمین ماست.

زالی یادآور شد: این بیماری به عنوان یک بیماری خطرناک و اپیدمیک در انتظار یک بی احتیاطی و غفلت از سوی شهروندان است به همین خاطر از شهروندان خواهش می کنیم که به خاطر تغییرات آماری فریفته نشوند و حساسیت های منطقی خود را با رعایت پروتکل های بهداشتی حفظ کنند.

منبع: ایرنا

به "خبرنگاران زالی: شمار مبتلایان به کرونا در تهران نزولی شده است" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "خبرنگاران زالی: شمار مبتلایان به کرونا در تهران نزولی شده است"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید