خبرنگاران سرمربی ملوان: فوتبال زنان در راستا حرفه ای شدن نیست

به گزارش وبلاگ نازنین، تهران- خبرنگاران- سرمربی تیم فوتبال زنان ملوان گفت: سازمان لیگ باید باشگاه های عظیم را به تیم داری در فوتبال زنان مقید کند تا زنان فوتبالیست و فوتبال زنان در جهت حرفه ای قرار بگیرند.

خبرنگاران سرمربی ملوان: فوتبال زنان در راستا حرفه ای شدن نیست

اعظم غلامی روز آدینه در گفت وگو با وبلاگ نازنین گفت: از آخرین ملاقات لیگ چهار ماه گذشته است و مطمئن هستم مسابقات برگزار نمی گردد. باید ماه گذشته تصمیم می گرفتند تا چهار ملاقات آخر برگزار گردد و بازیکنان اواخر اردیبهشت ماه زیر نظر ما تمرینات انفرادی را انجام دهند. تا چه زمانی می توانیم بازیکنان را آماده نگاه داریم. با سرمربیان تیم های دیگر صحبت کردیم و تصمیم گرفتیم تا فوتبالیست ها را آزاد بگذاریم زیرا بدن آنان آسیب می بیند و باید استراحت نمایند تا برای فصل بعد آماده شوند.

وی اضافه نمود: این سوال برای ما پیش آمده که چرا سازمان لیگ به طور رسمی تصمیم خود را اعلام نمی کند؟ می دانیم که دیگر بازی های این فصل ادامه نمی یابد. باید تکلیف معین گردد تا بازیکنان و باشگاه ها برای فصل بعد تصمیم بگیرند. این بلاتکلیفی از نظر روحی به بازیکنان و باشگاه ها آسیب می رساند.

سرمربی تیم ملوان گفت: 20 سال است که در فوتبال زنان فعالیت می کنم و 10 سال به عنوان نماینده فدراسیون در بازی ها حضور می یافتم اما در این دوران دیدم که بعضی از تیم ها به سختی می توانند مسابقات را برگزار نمایند و دغدغه های زیادی برای معین جای نماینده فدراسیون و خیلی از موارد دیگر داشتند. تنها چند تیم داریم که حامیان خوبی دارند و می توانند میزبانی عالی داشته باشند. بنظرم سازمان لیگ باید به این فکر کند که فوتبال زنان را توسعه دهد و گام های بزرگتری بردارد. بهترین کار مسوولان فدراسیون این است تا تیم های معروف باشگاهی در فوتبال مردان را مجبور نمایند که در بخش زنان تیم داری نموده تا به حرفه ای شدن فوتبال زنان یاری گردد. ما در حال حاضر در جهت حرفه ای شدن قرار نداریم.

وی ادامه داد: این امر تنها با برنامه ریزی هدفمند سازمان لیگ میسر می گردد. اگر تیم های ملی با برنامه تر در رده های مختلف فعالیت نمایند، این انگیزه در بازیکنان بوجود می آید تا در لیگ برتر هم خود را نشان دهند و هدفمند بازی نمایند. برنامه های تیم ملی کمرنگ شده است و با هدف گذاری برای بازی های برون مرزی کیفیت ملاقاتهای لیگ هم بالا می رود. زیرا بازیکنان در این مسابقات برای رسیدن به قهرمانی می جنگند.

غلامی یادآور شد: یکی از نکات مثبت در باشگاه ملوان کار کردن با کادر فنی خیلی خوب است و همه با هم هم دل هستند. تیم ملوان برای فصل آینده بهتر از لیگ قبل خواهد بود زیرا بازیکنان تجربه بیشتری کسب نموده اند و هدف گذاری باشگاه بهتر شده است. همچنین مقداری از قرارداد بازیکنان پرداخت شده و 20 درصد دیگر آن هفته بعد پرداخت می گردد. باشگاه منتظر معین تکلیف شرایط لیگ است تا بتواند چند بازیکن به تیم اضافه کند.

منبع: ایرنا

به "خبرنگاران سرمربی ملوان: فوتبال زنان در راستا حرفه ای شدن نیست" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "خبرنگاران سرمربی ملوان: فوتبال زنان در راستا حرفه ای شدن نیست"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید