خبرنگاران محدودیتی برای حفر چاه در بخش صنعت دزفول وجود ندارد

به گزارش وبلاگ نازنین، دزفول- خبرنگاران- رئیس امور آب شمالغرب خوزستان با تاکید بر لزوم مدیریت آب گفت: محدودیتی برای حفر چاه در بخش صنعت وجود ندارد.

خبرنگاران محدودیتی برای حفر چاه در بخش صنعت دزفول وجود ندارد

به گزارش وبلاگ نازنین، کیسان روئینیان روز یکشنبه در نشست شورای حفاظت منابع آبی در سالن اجتماعات فرمانداری ویژه دزفول تعداد چاه های حفر شده در دزفول را 2 هزار و 500 حلقه دانست و اضافه نمود: یکهزار و 321 چاه از این تعداد باغچه ای، 450 چاه موقت خشکسالی و 629 چاه مجوز دائمی دارند که چاه های مجوزدار برای شرب، کشاورزی و صنعت مصرف می شوند.

وی ادامه داد: از ابتدای سال جاری تا به امروز، هفت حلقه چاه غیرمجاز پلمب شده ولی محدودیتی برای حفر چاه در بخش صنعت وجود ندارد.

300 واحد صنعتی ثبت شده در شهرستان دزفول وجود دارد.

رئیس امور آب شمالغرب خوزستان با اشاره به شرایط سد دز گفت: دبی ورودی سد دز در حال حاضر 600 مترمکعب بر ثانیه و دبی خروجی آن 204 مترمکعب بر ثانیه است.

وی تراز سطح آب سد دز را 324 متر از سطح دریا و حجم آب این سد را یک هزار و 299 میلیون مترمکعب دانست و اضافه نمود: طبق پیش بینی ها شرایط پربارشی در پاییز نخواهیم داشت.

روئینیان اظهارداشت: طبق پیش بینی هواشناسی، در ماه های مهر و آبان بارش کشور در نیمه غربی کمتر از نرمال است و در چنین شرایطی کم و بیش در دی ماه بارش نرمال خواهد بود.

وی درخصوص نصب کنتور هوشمند گفت: تا انتها امروز، 51 قرارداد نصب کنتور ثبت و 45 کنتور هوشمند نصب شده است که نسبت به وجود 2هزار و 500 چاه عدد زیادی نیست.

وی ادامه داد: سطح زیر کشت حوضه سد دز 36 هزار و 260 هکتار است که از این میزان، 12هزار و 407 هکتار کشاورزی مجاز، 19 هزار و 933 هکتار موقت کشاورزی و سه هزار و 920 هکتار باغ ویلا هستند.

منبع: ایرنا

به "خبرنگاران محدودیتی برای حفر چاه در بخش صنعت دزفول وجود ندارد" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "خبرنگاران محدودیتی برای حفر چاه در بخش صنعت دزفول وجود ندارد"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید