دشت خاموش شکل دیگری از درام در اثر معاشرت با تصویر خلاق است

به گزارش وبلاگ نازنین، تهران (پانا) - یک مستندساز می گوید دشت خاموش برای افرادی که می خواهند شکل دیگری از درام را در اثر معاشرت با تصویر خلاق و با حضور نور و ترجیع بندی که در زمان مفهوم دیگری پیدا می نماید، تجربه نمایند، دیدنی است.

دشت خاموش شکل دیگری از درام در اثر معاشرت با تصویر خلاق است

رامین حیدری فاروقی مستندساز پس از دیدنی فیلم سینمایی دشت خاموش به کارگردانی احمد بهرامی و تهیه نمایندگی سعید بشیری که این روزها روی پرده سینماهای هنروتجربه است، درگفت وگو با پانا با اشاره به اینکه سینما، همه سینماست عنوان نمود: عادت سالیان اخیر اینگونه شده است که آدم ها بیشتر از شخصیت ها معطوف به ماجراها هستند؛ ماجراهایی که به شکل متراکم در یک ساعت انسان ها را درگیر نموده و مجال تصمیم را از آن ها گرفته است.

وی ادامه داد: یک شکل دیگری از درام هست که اتفاقا در انبساط زمان رخ می دهد در جایی که زمان روی دست تو باد می نماید، تو روی دست زندگی می مانی و آنقدر فرصت پیدا می کنی که به سختی زندگی، بی پناهی، راز، تردید و فضای جامعه رو به زوال فکر کنی و به سمت تراژدی که تو در آن مرتکب گناهی نشدی، بروی.

این مستندساز تاکید نمود: بدین ترتیب دشت خاموش برای افرادی که می خواهند شکل دیگری از درام را در اثر معاشرت با تصویر خلاق و با حضور نور و ترجیع بندی که در زمان مفهوم دیگری پیدا می نماید، تجربه نمایند، دیدنی است. اینگونه افراد متوجه می شوند وقتی که می گوییم هنر مفاهیم بزرگ را روی دوش مصادیق کوچک و ساده می گذارد، چگونه می تواند شاهد مثال پیدا کند و اینکه چه طور می تواند رخدادی خلوت پر از ماجرای ناگفته باشد و در سرانجام قابلیت تعمیم پیدا کند.

حیدری فاروقی در سرانجام با اشاره به اینکه تا به امروز 2 بار دشت خاموش را دیدن نموده است، اعلام نمود: از آنجا که از مشاهده این فیلم راضی هستم پس به مخاطبان پیشنهاد می دهم این فیلم را دیدن نمایند، سینما ببینند و شکل های مختلف درام را تجربه نمایند چراکه سینما همه سینماست.

دشت خاموش فیلمی است که به شرایط سخت کاری و روابط پیچیده انسانی در یک محیط کارگری می پردازد.

این فیلم که پخش بین المللی آن به وسیله شرکت پرشیا فیلم با مدیریت علی قاسمی انجام می گردد، تا به امروز در بیش از 25 جشنواره بین المللی شرکت داشته و جوایز مهمی را برای سینمای ایران کسب نموده است که از آن جمله می توان به دریافت تندیس شیر برترین فیلم بخش افق ها از فستیوال ونیز سال 2020، تندیس برترین فیلم از فستیوال هنگ کنگ سال 2021، تندیس برترین بازیگر مرد برای علی باقری از فستیوال هنگ کنگ سال 2021، برترین تدوین برای سارا یاوری از انجمن بین المللی منتقدان و روزنامه نگاران سراسر دنیا سال 2021، نشان فیپرشی از فدراسیون بین المللی منتقدان فیلم سال 2020، تندیس بنیاد فای (اعتماد ملی ایتالیا) سال 2021 و جایزه برترین فیلم از فستیوال سابورسیو کرواسی سال 2021 اشاره نمود.

علی باقری، فرخ نعمتی، مهدیه نساج، تورج الوند، مجید فرهنگ، ناصر علاقمندان، راضیه ایرانی، نرگس امینی، محسن یگانه، مهتاب خوش منش، شقایق آقازاده، اهورا بهرامی، پارسا و ارشا سبحانی، برسام بهرامی، مینا سرقره در این فیلم بازی نموده اند.

منبع: خبرگزاری پانا

به "دشت خاموش شکل دیگری از درام در اثر معاشرت با تصویر خلاق است" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "دشت خاموش شکل دیگری از درام در اثر معاشرت با تصویر خلاق است"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید