سود سهامداران عدالت به چه کسانی پرداخت می گردد؟

به گزارش وبلاگ نازنین، مدیرعامل شرکت سپره گذاری مرکزی اوراق بهادار و تسویه وجوه گفت: در صورت انجام اقدامات لازم از سوی شرکت های مربوطه، سود سهامداران سهام عدالت تا انتها سال پرداخت می گردد.

سود سهامداران عدالت به چه کسانی پرداخت می گردد؟

حسین فهیمی، مدیرعامل شرکت سپره گذاری مرکزی اوراق بهادار و تسویه وجوه درباره زمان واریز سود سال 98 سهام عدالت، گفت: امکان واریز سود سهام عدالت افرادی که روش سرمایه گذاری غیرمستقیم را انتخاب نموده اند، از سوی شرکت سپرده گذاری مرکزی وجود دارد.

وی اعلام کرد: هر کدام از 36 شرکت سرمایه گذاری استانی و ناشران بورسی که برای واریز سود مشمولان سهام عدالت، شرکت سپرده گذاری مرکزی را انتخاب نموده باشند، این سود بر اساس شماره حساب اعلام شده در سجام واریز خواهد شد.

فهیمی گفت: اگر چنانچه مشمول سهام عدالت بخواهد سود خود را به صورت متمرکز دریافت کند و خود به دنبال سود شرکت ها نرود، تنها راه این اقدام، ثبت نام در سامانه سجام است تا از این طریق قادر باشیم، سود سهامداران را پرداخت کنیم.

مدیر عامل شرکت سپرده گذاری مرکزی در پاسخ به پرسشی مبنی بر اینکه سود سهام عدالت تا انتها امسال به حساب سهامداران پرداخت می گردد یا خیر؟ گفت: این موضوع بستگی به فعالیت شرکت ها دارد، هر کدام از شرکت های سهام عدالت که برای پرداخت سود، شرکت سپرده گذاری را انتخاب نمایند و اقدامات لازم را برای این فعالیت انجام دهند، سود سهامداران را تا انتها سال پرداخت می کنیم.

فهیمی اعلام کرد: اکنون بالغ بر 120 شرکت حاضر در بورس، سود خود را به وسیله شرکت سپرده گذاری برای سهامداران واریز نموده اند و امسال بالغ بر 27 میلیون نفر به وسیله سامانه جامع توزیع سود، سود سالانه را دریافت نموده اند.

وی گفت: مشمولان سهام عدالت که روش غیرمستقیم را برای مدیریت سهام خود انتخاب نموده بودند، باید هرچه زودتر نسبت به ثبت نام در سجام اقدام نمایند.

منبع: اتاق بازرگانی ایران

به "سود سهامداران عدالت به چه کسانی پرداخت می گردد؟" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "سود سهامداران عدالت به چه کسانی پرداخت می گردد؟"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید