صدور چک بی محل دردسرساز می گردد

به گزارش وبلاگ نازنین، سخنگوی اجرای قانون چک با اشاره به محدودیت هایی که برای صادرکننده چک بلامحل در نظر گرفته شده است، گفت: یکی از مهم ترین محدودیت ها این است که به میزان مبلغ برگشتی از حساب های دیگر مسدود می گردد.

صدور چک بی محل دردسرساز می گردد

به گزارش وبلاگ نازنین از مهر، سخنگوی قانون اجرای قانون جدید چک، گفت: پشت چک های جدید صیاد بارکدی وجود دارد که افراد می توانند با اسکن آن به طور مستقیم و به آسانی به سامانه استعلام همگانی چک در بانک مرکزی متصل شوند و شرایط اعتباری صادر نماینده چک را آنالیز نمایند.

نادعلی زاده اضافه کرد: همچنین در چک های جدید عبارتی درج شده که به مشتری هشدار می دهد باید حتماً چک ها در سامانه صیاد ثبت گردد و دریافت نماینده چک نیز می تواند اطلاعات چک را در سامانه آنالیز کند.

وی با بیان اینکه چک های جدید از 14 فروردین سال آینده در بانک ها توزیع می گردد از مردم خواست چک های جدید را از این تاریخ از بانک ها مطالبه نمایند.

نادعی زاده با اشاره به محدودیت هایی که برای صادرنماینده چک بلامحل در نظر گرفته شده است، گفت: یکی از مهمترین محدودیت ها این است که به میزان مبلغ چک برگشتی موجودی افراد در حساب های آن ها در بانک های دیگر تا زمان معین تکلیف چک مسدود می گردد.

منبع: جام جم آنلاین

به "صدور چک بی محل دردسرساز می گردد" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "صدور چک بی محل دردسرساز می گردد"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید