مقام نظامی لیبایی: روسیه چندهواپیمای حامل سلاح به لیبی فرستاده است

به گزارش وبلاگ نازنین، یکی از فرماندهان ارتش دولت وافق ملی لیبی مدعی شد که روسیه نیروها و تجهیزات نظامی به پایگاه هوایی الجفره لیبی فرستاده است.

مقام نظامی لیبایی: روسیه چندهواپیمای حامل سلاح به لیبی فرستاده است

به گزارش گروه بین الملل وبلاگ نازنین، ارتش تحت امر دولت وفاق ملی لیبی می گوید روسیه این اواخر چند فروند هواپیمای نظامی حامل تجهیزات و تسلیحات به یکی از پایگاه های هوایی لیبی فرستاده است.

سخنگوی عملیات محور سِرت - الجُفره دولت مذکور امروز یکشنبه گفت که پنج فروند هواپیمای نظامی از نوع الیوشن در پایگاه هوایی الجفره (واقع در مرکز لیبی) به زمین نشسته اند.

به گزارش شبکه تلویزیونی فبرایر، سرگرد عبدالهادی دراه همچنین اضافه کرد که چهار هواپیمای باری روسیه نیز در شهر بنغازی و فرودگاه الأبرق واقع در شرق لیبی (تحت کنترل ارتش حفتر) به زمین نشته اند و حامل نیروهای مزدور بودند.

دولت وفاق ملی لیبی که سال 2015 با توافق الصُخیرات مغرب تشکیل و از سوی سازمان ملل متحد به رسمیت شناخته شده است، بهار گذشته توانست با حمایت های سیاسی و نظامی ترکیه نیروهای تحت امر خلیقه حفتر، فرمانده نیروهای شرق لیبی یا ارتش ملی را از اطراف شهر طرابلس، پایتخت لیبی و محل استقرار دولت وفاق دور کند.

دولت مذکور در ادامه عملیات نظامی خود توانست نیروهای حفتر را تا دروازه های شهر سِرت (شمال مرکزی) و اطراف پایگاه هوایی الجفره (مرکز لیبی) عقب براند و خود را برای ادامه عملیات آماده کند. با این حال تهدید ها و هشدارهای چند کشور از جمله مصر و فرانسه باعث شده است این عملیات متوقف گردد.

اخیراً وزارت خارجه روسیه طی بیانیه ای اعلام نموده است این کشور به همراه ترکیه در حال رایزنی برای توقف درگیری ها، بازگشت به فرایند سیاسی و استقرار نیروهایی جهت مراقبت و نظارت بر آتش بس است.

.

منبع: خبرگزاری فارس

به "مقام نظامی لیبایی: روسیه چندهواپیمای حامل سلاح به لیبی فرستاده است" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "مقام نظامی لیبایی: روسیه چندهواپیمای حامل سلاح به لیبی فرستاده است"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید