هدف از طراحی مگا پلتفرم سایپا چیست؟ ، جایگزین پراید چه زمانی وارد بازار خواهد شد؟

به گزارش وبلاگ نازنین، مگا پلتفرم سایپا از جمله پلتفرم های نو، مدرن و ایمن است که خودرو شاهین روی آن ساخته شد. با خروج پراید از خط فراوری، سایپا در خطر از دست دادن سگمنت قیمتی خودروهای مقرون به صرفه در بازار نهاده شد. جایگزین پراید چه زمانی وارد بازار خواهد شد؟

هدف از طراحی مگا پلتفرم سایپا چیست؟ ، جایگزین پراید چه زمانی وارد بازار خواهد شد؟

وبلاگ نازنین - گروه خودروسازی سایپا با استفاده از مگا پلتفرم خود، خودروی شاهین را طراحی و فراوری کرد. سایپا پیروز شد با مگا پلتفرم SP سه ستاره ایمنی از یورو ان کپ دریافت کند. دیگر محصولات مگا پلتفرم سایپا بزودی رونمایی خواهند شد. در خصوص مگا پلتفرم سایپا و محصولات تازه با مجید باقری، قائم مقام سایپا مصاحبه کردیم.

مگا پلتفرم سایپا چگونه است؟

وبلاگ نازنین - سایپا در حال حاضر پلتفرم های SP100 و SP0 را دارد. محصول SP0 چه زمانی وارد بازار خواهد شد؟

قائم مقام سایپا در خصوص پلتفرم تازه سایپا گفت: ابتدا پلتفرم طراحی شد. سپس بر آن محصول ساخته شد. قبلا در کشور با استفاده از پلتفرم های خارجی، خودرو ساخته می شد. سایپا با استفاده از این مگا پلتفرم، قابلیت های زیادی در طراحی و ساخت محصول دارد. ساخت شاهین به عنوان اولین محصول روی پلتفرم SP100 فال نیک گرفته شد. علاوه بر خودروهایی که پس از شاهین، قرار است رونمایی شوند، چند طرح پیشنهادی دیگر ارائه شد که روی هر دو پلتفرم، تمام کلاس های خودرویی و سگمنت های قیمتی قابل عرضه باشند.

هدف از طراحی مگا پلتفرم سایپا / جایگزین پراید چه زمانی وارد بازار می گردد؟

وبلاگ نازنین - پلتفرم شاهین مدرن تر از پلتفرم تیبا است. چرا پلتفرم تیبا از رده خارج نمی گردد؟

باقری گفت: ما پیش تر از دو فیس لیفت محصولات خانواده X200 رونمایی کردیم. ساینا S و کوئیک S این دو خودرو هستند. ساینا S نسبت به نسخه معمولی، تنها در ظاهر دچار تغییرات نشد. بلکه پلتفرم الکتریکال آن نیز تغییر یافت. خودرو وجود دارد که در آن، حدود 4.5 کیلومتر سیم در سیم کشی آن استفاده شده است. این امر زمینه ای شد تا برخی از پلتفرم ها به وسیله سایپا کنار گذاشته گردد. ساینا S و کوئیک S از لحاظ الکتریکال تفاوت بسیاری با نسخه های معمولی دارند. قابلیت نصب آپشن های بسیاری بر این خودروها ایجاد شد.

کوییک اس

اگر چه، هنوز پلتفرم سازه این خانواده تغییر نکرده است. مراحل کنار گذاری پلتفرم های قدیمی و جایگزین کردن پلتفرم های تازه، گام به گام صورت می گیرد. زمانی پلتفرم X200 از رده خارج خواهد شد که سایپا، توان فراوری محصولات مقرون به صرفه قیمت روی پلتفرم های SP100 و SP0 را داشته باشد.

وبلاگ نازنین - برنامه سایپا برای بدست آوردن مجدد بازار پراید چیست؟ چه زمانی خودرو جایگزین آن خواهد شد؟

او ادامه داد: تهدیدی که برای سایپا وجود دارد، از دست دادن سگمنت خودروهای مقرون به صرفه قیمت با خروج پراید از خطوط فراوری است. سایپا برای ساخت خودروی مقرون به صرفه و جایگزین پراید، برنامه دارد تا از همین مگا پلتفرم استفاده کند. البته هنوز هم آن بازار تا حدودی در دست سایپا است. تیبا صندوق دار مقرون به صرفه ترین خودروی صفر کیلومتر کشور است که فراوری می گردد. سایپا روی این قضیه به شدت حساس است و نمی خواهد بازار سنتی خود را از دست دهد.

گفت و گو: امین آزاد

تنظیم گفت و گو: مهدی درفشی

جایگزین پراید در راه بازار / هر آنچه از خودرو مقرون به صرفه ایران خودرو می دانیم
منبع: بیت ران

به "هدف از طراحی مگا پلتفرم سایپا چیست؟ ، جایگزین پراید چه زمانی وارد بازار خواهد شد؟" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "هدف از طراحی مگا پلتفرم سایپا چیست؟ ، جایگزین پراید چه زمانی وارد بازار خواهد شد؟"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید