ویروس کرونا؛ سیاست های نو گردشگری در لهستان اعلام شد

به گزارش وبلاگ نازنین، لهستان پیش از بازگشایی دوباره مرزهای خود به روی گردشگران، پروتکل های بهداشتی لازم را برای رعایت در هتل ها، رستوران ها و جاذبه های گردشگری گفت.

ویروس کرونا؛ سیاست های نو گردشگری در لهستان اعلام شد

لهستان تصمیم به بازگشایی مرزهای زمینی و هوایی خود به روی گردشگران گرفته و سیاست های جدیدی را برای بازدیدکنندگان این کشور و سازمان های فعال در حوزه گردشگری معرفی کرده است. این کار با هدف بازسازی صنعت گردشگری این کشور، پیش از بازگشایی احتاقتصادی مرزها انجام می شود. به همین علت، وزارت توسعه اقتصادی به همراه سازمان گردشگری لهستان، دستورالعمل های دقیقی برای هتل ها، رستوران ها و جاذبه های گردشگری تدوین کرده اند.

به طور رسمی، به کسب وکارهای کوچک و هتل ها و رستوران ها اجازه داده شده است تا از ابتدای ماه مه فعالیت های خود را از سر بگیرند؛ مشروط به آنکه از قوانین سختگیرانه ای که برای مقابله با شیوع بیشتر ویروس کرونا تدوین شده اند، پیروی کنند. لهستان با اتخاذ استراتژی سنجیده ای که در این قبال اندیشیده بود، پیروز شد خود را از این ویروس در امان نگه دارد و از میان 20 هزار مبتلای شناسایی شده در این کشور، کمتر از هزار نفر جان باختند.

هر کسب وکاری که در حوزه صنعت مهمان یاری در لهستان فعالیت می کند، باید از قوانین زیر پیروی کند:

  • ایجاد محدودیت در تعداد کسانی که در یک ساختمان حضور دارند؛ اعم از بازدیدکنندگان و کارکنان
  • اجرای معاینه های تب سنجی برای افرادی که قصد ورود به ساختمان را دارند. افرادی که نشانه های بیماری در آن ها مشاهده شود، اجازه ورود به ساختمان را نخواهند یافت
  • الزام کارکنان به استفاده از ماسک و دستکش در هر حالت ممکن
  • ضدعفونی های مداوم در اماکن عمومی، در نقاطی مانند پیشخوان ها، دستگیره ها، کلیدهای اتاق، آسانسورها، سرویس های بهداشتی و غیره

با اینکه رستوران ها همچنان در لهستان تعطیل هستند، هتل های این کشور از امروز اجازه فعالیت مجدد را یافته اند. مهمانان باید وعده های غذایی خود را در اتاق های خود صرف کنند. این قانون درباره باشگاه های هتل، فضاهای مشترک و استخرها نیز صادق است و این گونه اماکن همچنان اجازه فعالیت ندارند. رستوران ها، کافه ها، سالن های زیبایی مو و صورت نیز از ابتدای این هفته بازگشایی شده اند؛ اما ملزم به رعایت فاصله اجتماعی برای مشتریان خود هستند و باید شرایطی را فراهم آورند که افراد دو متر از یکدیگر فاصله داشته باشند.

مراکز خرید، موزه ها و گالری های لهستان از چهارم مه شروع به کار کردند. این اماکن نیز می بایست فضایی برابر با حداقل 15 متر مربع برای هرکدام از مشتریان خود در نظر بگیرند. پوشش صورت در اماکن عمومی، همچنان در لهستان اجباری است و مرزها حداقل تا 12 ژوئن به روی تمامی افراد خارجی بسته خواهد بود.

ایوانا بیالوبرزیسکا (Iwona Bialobrzycka)، مدیر دفتر گردشگری ملی لهستان در لندن می گوید:

اگر شرایط همچنان مثبت باقی بماند، می توانید مرزهای خود را تا آخر ژوئن باز کنیم. دوست داریم باز هم به همه گردشگران خارجی خوشامد بگوییم؛ به ویژه کسانی که از انگستان به اینجا می آیند.

در پنج سال گذشته، شاهد رشد چشمگیری در تعداد بریتانیایی های بازدیدکننده از لهستان بوده ایم. امیدواریم که شرایط کنونی، آن ها را از گذراندن تعطیلات خود در کشور ما دلسرد نکرده باشد و لهستان همچنان جای خود را در فهرست مقاصد سفر آن ها حفظ کرده باشد.

منبع: کجارو / breakingtravelnews.com

به "ویروس کرونا؛ سیاست های نو گردشگری در لهستان اعلام شد" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "ویروس کرونا؛ سیاست های نو گردشگری در لهستان اعلام شد"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید