چشم سیگنال غیرمنتظره به مغز ارسال می نماید

به گزارش وبلاگ نازنین، چندین دهه است که کتاب های بیولوژی به این موضوع اشاره می نمایند که چشم تنها توسط یک راستا سیگنال دهی مخصوص با مغز ارتباط برقرار می نماید، اما کشف جدید نشان می دهد که بعضی نورون های شبکیه راستا دیگری را انتخاب و سیگنال متفاوتی را به مغز ارسال می نماید.

چشم سیگنال غیرمنتظره به مغز ارسال می نماید

این تحقیق جدید که توسط دانشگاه نورث وسترن انجام شده، نشان می دهد که زیرمجموعه ای از نورون های شبکیه سیگنال های بازدارنده را به مغز ارسال می نمایند. در گذشته محققان باور داشتند که چشم تنها سیگنال های تحریکی ارسال می نماید، این سیگنال ها باعث افزایش واکنش نورون ها می شوند.

این تیم همچنین به این موضوع پی برده که این زیرمجموعه شامل رفتارهای ناخودآگاه مانند هماهنگ سازی ریتم های شبانه روزی چرخه های نور و تاریکی و انقباض مردمک در روبرو با نور شدید می گردد. با اطلاع بهتر از نحوه عملکرد این نورون ها، محققان می توانند مسیرهای جدیدی را پیدا نمایند.

محقق ارشد این تحقیق، تیفانی اشمیت اعلام نموده:

این سیگنال های بازدارنده از تنظیم مجدد ساعت شبانه روزی ما در نور کم جلوگیری می نماید و مانع از انقباض مردمک در نور ضعیف می گردد، هر دوی آن ها برای بهبود دید و عملکرد روزانه سازگار هستند. ما فکر می کنیم که نتایج این تحقیق یک مکانیزم برای درک اینکه چرا چشم ما تا این اندازه به نور حساس است، ایجاد می نماید، البته رفتارهای ناخودآگاه ما حساسیت بالایی نسبت به نور ندارند.

برای انجام این تحقیق، اشمیت و تیم آن نورون های شبکیه ای مسئول سیگنال های بازدارنده در مدل موش را مسدود کردند. زمانی که این سیگنال مسدود شد، نور کم تاثیرگذاری بیشتری در تغییر ریتم موش داشت. اشمیت در این رابطه گفته:

این موضوع نشان می دهد که یک سیگنال توسط چشم ارسال می گردد که فعالانه مانع از تغییر مجدد ریتم شبانه روزی در زمان تغییر نور محیط می گردد. چنین چیزی برای ما غیرمنتظره بود، اما منطقی به نظر می رسد چرا که شما نمی خواهید کل ساعت بدن خود را بخاطر یک تغییر کوچک در نور تنظیم کنید و تنها به دنبال این موضوع در زمان تغییرات گسترده در نور هستید.

منبع : دیجیاتو

منبع: آی تابناک

به "چشم سیگنال غیرمنتظره به مغز ارسال می نماید" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "چشم سیگنال غیرمنتظره به مغز ارسال می نماید"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید