یک موفقیت یا ادعای گزاف؟ این الگوریتم هوش مصنوعی با شنیدن صدای سرفه افراد، تشخیص می دهد که کرونا دارند یا نه!

به گزارش وبلاگ نازنین، مطابق خبر عجیبی که امروز منتشر شده، پژوهشگران آمریکایی پیروز شده اند که الگوریتم هوش مصنوعی ای بسازند که می تواند در 98.5 درصد موارد با شنیدن صدای سرفه افراد پیروز می گردد که تشخیص درست بیماری کرونا را بدهد.

یک موفقیت یا ادعای گزاف؟ این الگوریتم هوش مصنوعی با شنیدن صدای سرفه افراد، تشخیص می دهد که کرونا دارند یا نه!

البته این پژوهشگران در انتظار تایید مراجع نظارتی برای توسعه این اپ هستند. آنها می گویند که بعضی صداهای فراوری شده در سرفه افراد دارای کرونا، توسط گوش انسان ها به صورت عادی قابل شنیدن نیست و الگوریتم به همین بخش از صدا توجه می نماید.

این هوش مصنوعی توسط پژوهشگاه فناوری ماساچوست یا MIT ابداع شده است. نتیجه پژوهش آنها در ژورنال مهندسی پزشکی و زیست شناسی منتشر شده است. این مقاله می گوید که حتی وقتی که شما بدون علامت هستید، اگر کرونا داشته باشید، صدای سرفه تان تغییر می نماید!

اما واقعا می گردد به این الگوریتم تکیه کرد؟

مسلما برای مقاصد درمانی و تشخیصی جدی، خیر! اما خب می گردد از آن برای غربالگری دانش آموزان و دانشجوها، کارگران و کلا توده مردم در اماکن نسبتا شلوغ استفاده کرد.

MIT تنها مؤسسه ای نیست که به این شیوه غربالگری کرونا علاقه مند شده و دانشمندانی از کمبریج، کارنگی ملون و استارت آپ انگلیسی Novoic هم به پروژه مشابهی فکر می نمایند.

در ماه جولای، کمبریج اعلام نمود که دانشمندانش پیروز شده اند الگوریتمی بسازند که با شنیدن صدای سرفه و تنفس افراد در 80 درصد موارد بیماری کرونای آنها را تشخیص می دهد.

کلا شیوه کار این است که تعداد زیادی نمونه صوتی افراد بیمار و سالم به الگوریتم داده می گردد و الگوریتم با مقایسه آنها به منطق و شیوه ای برای تشخیص می رسد!

منبع: یک پزشک

به "یک موفقیت یا ادعای گزاف؟ این الگوریتم هوش مصنوعی با شنیدن صدای سرفه افراد، تشخیص می دهد که کرونا دارند یا نه!" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "یک موفقیت یا ادعای گزاف؟ این الگوریتم هوش مصنوعی با شنیدن صدای سرفه افراد، تشخیص می دهد که کرونا دارند یا نه!"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید