اهدای خون 222 نفر در خراسان جنوبی

به گزارش وبلاگ نازنین، مدیرکل انتقال خون خراسان جنوبی گفت: سال جاری در روز عاشورا 222 نفر پیروز به اهدای خون شدند که از این تعداد 194 نفر مرد و 28 نفر زن بوده اند.

اهدای خون 222 نفر در خراسان جنوبی

میری مقدم مدیرکل انتقال خون خراسان جنوبی در گفت و گو با خبرنگار ،گفت: از تعداد 222 نفر که پیروز به اهدای خون شده اند 194 نفر مرد و 28 نفر زن بوده اند که رشد اهدای خون خانم ها به نسبت پارسال بیشتر بوده و حضور پررنگی داشته اند.

او اضافه کرد: در روز عاشورا تعداد اهدا نمایندگان خون در مرکز اهدای خون بیرجند 169 نفر بوده اند که از این تعداد 142 نفر پیروز به اهدای خون شدند.

میری مقدم اظهار کرد: در طبس نیز 56 نفر برای اهدای خون در روز عاشورا به مرکز انتقال خون مراجعه کردند که 47 نفر پیروز به اهدای خون شدند.

مدیرکل انتقال خون خراسان جنوبی توضیح داد: همچنین در قاین نیز از 42 نفر مراجعه نماینده برای اهدای خون، 33 نفر پیروز به اهدای خون شدند.

او عنوان نمود: در تاسوعای سال جاری نیز 209 نفر به مراکز انتقال خون استان جهت اهدای خون مراجعه نموده اند که از این تعداد 177 نفر پیروز به اهدای خون شدند.

میری مقدم با اشاره به اینکه از تعداد177 نفر، 160 نفر مرد و 17 نفر خانم بوده اند ادامه داد: از این تعداد 18 نفر از قاین و 159 نفر بیرجندی بوده اند.

مدیرکل انتقال خون خراسان جنوبی اضافه کرد: تاسوعا و عاشورای سال جاری میزان مراجعه مردم برای اهدای خون علیرغم شرایط کرونا رشد خوبی به نسبت سال های گذشته داشته است.

او اعلام کرد: تاسوعای پارسال تعداد 126 نفر برای اهدای خون به پایگاه ها مراکز اهدای خون در استان مراجعه نموده بودند که از این تعداد 95 نفر، شامل 88 نفر مرد و 7 نفر خانم پیروز به اهدای خون شدند.

میری مقدم ادامه داد: عاشورای پارسال نیز، 331 نفر در بیرجند و 45 نفر در طبس برای اهدای خون به مراکز انتقال خون مراجعه نموده بودند که از مجموع 376 نفر مراجعه نماینده 284 نفر(21 خانم و 263 آقا) پیروز به اهدای خون شدند.

مدیرکل انتقال خون خراسان جنوبی گفت: افرادی که تا کنون پیروز به اهدای خون در پویش نذر خون نشده اند می توانند تا انتها محرم و صفر به مراکز وپایگاه های انتقال خون استان مراجعه نمایند.

او عنوان نمود: به صورت کلی تنها 7 درصد از مجموع کل اهدا نمایندگان خون در کشور خانم ها هستند که در خراسان جنوبی میزان مراجعه نمایندگان اهدای خون خانم، 9 درصد است.

ی

منبع: باشگاه خبرنگاران جوان

به "اهدای خون 222 نفر در خراسان جنوبی" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "اهدای خون 222 نفر در خراسان جنوبی"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید