بارش باران در کشور ادامه دارد

به گزارش وبلاگ نازنین، مدیرکل پیش بینی و هشدار سریع سازمان هواشناسی می گوید: امروز(14 اردیبهشت ماه) سامانه بارشی در شرق، شمال شرق، جنوب شرق فارس، غرب هرمزگان، دامنه های البرز مرکزی و بخش هایی از شمال غرب فعال خواهد بود که شدت آن در خراسان شمالی و خراسان رضوی است.

بارش باران در کشور ادامه دارد

به گزارش وبلاگ نازنین، صادق ضیائیان در گفت وگو با ایسنا اظهار کرد: اوایل وقت دوشنبه (15اردیبهشت ماه) بارش در خراسان شمالی و شمال خراسان رضوی به صورت پراکنده ادامه خواهد داشت و به تدریج از شمال شرق کشور خارج می گردد و برای سایر مناطق کشور، آسمانی صاف تا کمی ابری همراه با افزایش نسبی دما پیش بینی می گردد.

مدیرکل پیش بینی و هشدار سریع سازمان هواشناسی ادامه داد: سه شنبه (16 اردیبهشت) بعدازظهر با ورود سامانه بارشی جدید از شمال غرب و غرب کشور به تدریج بارش در این مناطق شروع خواهد شد. روز چهارشنبه (17 اردیبهشت) با تقویت این سامانه گستره فعالیت آن به استان های واقع در جنوب غرب، دامنه های زاگرس مرکزی، دامنه های البرز مرکزی و نیمه غربی سواحل دریای خزر نیز کشیده خواهد شد. پنج شنبه (18 اردیبهشت) برای شمال غرب و بعضی مناطق غرب کشور بارش پراکنده پیش بینی می گردد

ضیائیان اضافه نمود: طی روزهای یکشنبه و دوشنبه (14 و 15 اردیبهشت ماه) برای بخش هایی از استان های قزوین، البرز، تهران، سمنان، قم، مرکزی، سیستان وبلوچستان، اصفهان، یزد، کرمان، خراسان رضوی و خراسان جنوبی وزش باد شدید پیش بینی می گردد، همچنین طی روزهای سه شنبه و چهارشنبه (16 و 17 اردیبهشت ماه) برای غرب و جنوب غرب کشور وزش باد شدید پیش بینی می گردد که گاهی با خیزش گردوخاک همراه خواهد بود.

ضیائیان در خاتمه درباره شرایط جوی تهران طی دو روز آینده گفت: آسمان تهران فردا (15 اردیبهشت) صاف تا کمی ابری همراه با وزش باد در بعدازظهر وزش باد شدید با حداقل دمای 16 و حداکثر دمای 27 درجه سانتیگراد و روز سه شنبه (16 اردیبهشت) نیز کمی ابری گاهی همراه با وزش باد در بعدازظهر افزایش ابر با حداقل دمای 19 و حداکثر دمای 30 درجه سانتیگراد پیش بینی می گردد.

منبع: جام جم آنلاین

به "بارش باران در کشور ادامه دارد" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "بارش باران در کشور ادامه دارد"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید