بیش از 20 کتابخانه در مدارس منطقه ها حاشیه نشین استان تجهیز شده است

به گزارش وبلاگ نازنین، به گزارش خبرنگار خبرنگاران در آذربایجان غربی، کتابخانه های سیار روستایی کانون پرورش فکری بچه ها و نوجوانان ارومیه، ویژه برنامه هفته ملی کودک را با حضور محدود دانش آموزان و مسئولان استانی و منطقه ای در محوطه باز دبستان روستای میرآباد سیلوانا برگزار کردند.

بیش از 20 کتابخانه در مدارس منطقه ها حاشیه نشین استان تجهیز شده است

جواد زاهدی، مدیرکل کانون پرورش فکری بچه ها و نوجوانان استان آذربایجان غربی، در این مراسم به خبرنگار ایبنا گفت: هفته ملی کودک در سال 1400 با شعار حال خوش کودکی، رنگ خوش زندگی از 16 تا 22 مهر و با تکیه بر حق بهره مندی تمام بچه ها از بازی و نشاط در سراسر کشور برنامه ریزی شده است.

وی با بیان اینکه برنامه های هفته کودک در دو بخش با بچه ها و درباره بچه ها برگزار خواهد شد، توضیح داد: هفته کودک سال جاری با ماه شادی و سرور ربیع الاول مصادف شده است که میلاد نبی مکرم اسلام (ص) و امام صادق (ع) و بعلاوه شروع امامت حضرت صاحب الزمان (عج) بر شادی و نشاط هفته ملی کودک تأثیر مضاعفی خواهد داشت.

زاهدی اضافه نمود: یکی از افتخارات شاخص کانون پرورش فکری بچه ها و نوجوانان استان، گام نهادن در جهت رعایت عدالت فرهنگی در منطقه ها مرزی، عشایری و کم برخوردار است.

این مسئول اعلام کرد: فعالیت هشت کتابخانه سیار روستایی و شهری و چهار کتابخانه پستی در کنار 23 مرکز ثابت کانون در استان و بعلاوه گشایش و تجهیز بیش از 20 کتابخانه در مدارس منطقه ها حاشیه نشین استان، نشان از توجه ویژه کانون به بچه ها منطقه ها مرزی و عشایری است.

وی اجرای سرود، شعرخوانی، اجرای مسابقه ، معرفی کتاب و اهدای جایزه را از جمله برنامه هایی مطرح کرد که در این جشن اجرا شد.

وی اضافه نمود: اجرای فعالیت های فرهنگی شاد برای بچه ها منطقه ها کم برخوردار استان به وسیله مربیان کتابخانه های سیار با مشارکت دفاتر امور تسهیل گری استانداری از جمله برنامه هایی است که به منظور اجرا در طی هفته ملی کودک در کانون پرورش فکری بچه ها و نوجوانان استان طراحی شده است.

این مسئول با بیان اینکه 21 عنوان برنامه برای اجرا در هفته ملی کودک از سوی کانون آذربایجان غربی تدارک دیده شده است، گفت: آموزش کاردستی با عنوان توجه به بازیافت ها، کارگاه شیوه های صرفه جویی در حامل های انرژی، برپایی نمایشگاه های مجازی، کارگاه های کاردستی با عنوان خنده های زیر ماسک، کارگاه ادبی با عنوان پیراهن سبز زمین، کارگاه خوشنویسی با عنوان حق من از آموزش، کارگاه های نقاشی با عنوان مواظب انرژی های آینده من باشیدوکارگاه های ادبی با موضوع برترین کاری که در ایام کرونا انجام داده ام از جمله این برنامه ها است.

زاهدی قصه گویی بچه ها و نوجوانان با موضوع مصرف صحیح آب قطره قطره زندگی و برگزاری کارگاه های کاردستی با عنوان پروانه های صلح و دوستی، خوانش شعر گروهی به وسیله بچه ها با عنوان شادی حق همه ماست را از جمله دیگر برنامه ها مطرح کرد.

منبع: ایبنا - خبرگزاری کتاب ایران

به "بیش از 20 کتابخانه در مدارس منطقه ها حاشیه نشین استان تجهیز شده است" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "بیش از 20 کتابخانه در مدارس منطقه ها حاشیه نشین استان تجهیز شده است"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید