تهران گرفتار پیک پنجم کرونا شده است، افزایش بیماران سرپایی

به گزارش وبلاگ نازنین، فرمانده ستاد مقابله با کرونا در کلانشهر تهران، استمرار و تسریع در فرایند واکسیناسیون را نیازمند لجستیک پایدار دانست و تامین منابع لازم برای این مهم را با هدف قطع زنجیره کرونا خواستار شد.

تهران گرفتار پیک پنجم کرونا شده است، افزایش بیماران سرپایی

به گزارش گروه اجتماعی وبلاگ نازنین، علیرضا زالی در جلسه شورای فرماندهی ستاد عملیات مدیریت بیماری کرونا در کلانشهر تهران که روز چهارشنبه 16 تیرماه 1400 برگزار گشت، آخرین شرایط کرونایی تهران، انجام تمهیدات لازم برای پیشگیری از شیوع بیشتر ویروس دلتای هندی و فرایند ساخت و واردات واکسن های کووید 19 را تشریح کرد.

وی با اشاره به اینکه بدون تردید پیک پنجم کرونا در تهران شکل گرفته اظهار کرد: شواهد گواه این موضوع است که خیز پنجم کرونا با سویه دلتای هندی در حال شکل گیری است.

زالی با بیان اینکه تعداد مراجعان سرپایی با علامت های مشکوک و یا قطعی ابتلاء به کرونا در سه هفته اخیر 24 درصد رشد داشته از رشد شاخص های 15،4 دهم درصدی بستری شدگان کرونایی در تهران خبر داد.

وی نسبت به افزایش مواردی بستری و پر شدن تخت های اختصاص یافته به مبتلایان به کرونا در تهران هشدار داد و گفت: امروز تنها در استان تهران 5 هزار و 600 بیمار مبتلا به کرونا در بخش های بستری تحت درمان هستند و این در حالی است که موارد ترخیص با تعداد بستری شدگان در توازن منفی است.

تغییر در الگوی سنی مبتلایان، مراجعان و بستری شدگان مبتلا به کرونا یکی دیگر از مواردی بود که زالی به آن پرداخت و تسریع در فرایند واکسیناسیون گروه سنی 50 تا 60 ساله را خواستار شد.

فرمانده ستاد عملیات مدیریت بیماری کرونا در کلانشهر تهران با اشاره به افزایش شاخص عدد مولد پایه کرونا گفت: عدد مولد پایه بر اساس شرایط چرخش ویروس و سرایت پذیری محاسبه می شود، چنانچه این شاخص بالاتر از عدد یک باشد نشان دهنده وخامت شرایط اپیدمی است، شاخص عدد مولد پایه در تهران 1،3 دهم است.

وی کاهش تردد غیرضروری، رعایت بییشتر پروتکل و اعمال محدودیت های کرونایی را خواستار شد و تاکید کرد: متأسفانه به دلیل چرخش گونه های جهش یافته کرونا و عدم رعایت شیوه نامه ها الگوی مراجعان خانوادگی است و تنها در بازه زمانی سه تا چهار روزه علائم ریوی تشدید می شود.

زالی، آماده سازی و افزایش کلینیک های سرپایی و تسریع فرایند کمیته های ترخیص را مورد توجه قرار داد.

فرمانده ستاد مقابله با کرونا در کلانشهر تهران با بیان اینکه همچنان بیشترین نقض پروتکل های بهداشتی به ترتیب در نانوایی ها، سوپرمارکت ها و رستوران ها است، خواستار نظارت بیشتر بر عملکرد و اعمال قوانین سفت و سخت تر با هدف رعایت بیشتر شیوه نامه ها در این مراکز شد.

وی با بیان اینکه استان تهران پیشتاز واکسیناسیون کووید 19 در کشور است نام کرد: آمار پوشش واکسیناسیون در تهران از میانگین جمعیت کشوری بالاتر است و این در حالی است که 77 مرکز تجمیعی واکسن مراحل تلقیح واکسن را در دستور کار دارند.

زالی، استمرار و تسریع در فرایند واکسیناسیون را نیازمند لجستیک پایدار دانست و تأمین منابع لازم برای این مهم را با هدف قطع زنجیره کرونا خواستار شد.

در جلسه امروز ستاد فرماندهی مقابله با بیماری کرونا در کلانشهر تهران که با حضور مسئولان و نمایندگان دانشگاه های علوم پزشکی مستقر در تهران، نمایندگان ارتش، سپاه، نیروی انتظامی، تأمین اجتماعی و شورای شهر تهران برگزار گشت، مواردی همچون راه اندازی کلینیک های سرپایی، تأمین کافی تست های تشخیصی، تسریع در فرایند واکسیناسیون و تولید واکسن های داخلی مورد بحث و بررسی قرار گرفت.

منبع: خبرگزاری دانشجو

به "تهران گرفتار پیک پنجم کرونا شده است، افزایش بیماران سرپایی" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "تهران گرفتار پیک پنجم کرونا شده است، افزایش بیماران سرپایی"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید