خبرنگاران مشاغل فرهنگی قزوین به سامانه بنگاه های آسیب دیده از کرونا مراجعه کنند

به گزارش وبلاگ نازنین، قزوین - خبرنگاران - مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان قزوین گفت : صاحبان مشاغل و بنگاه های بخش فرهنگ، هنر و رسانه این استان برای ثبت تقاضای دریافت تسهیلات به سامانه تسهیلات بنگاه های آسیب دیده از کرونا مراجعه کنند.

خبرنگاران مشاغل فرهنگی قزوین به سامانه بنگاه های آسیب دیده از کرونا مراجعه کنند

محمد حسین اسماعیلی روز جمعه با بیان این مطلب افزود: از صاحبان مشاغل و بنگاه های بخش فرهنگ، هنر و رسانه که اطلاعاتشان را طی هفته گذشته در سامانه ساماندهی کرونای وزارت ارشاد ثبت کرده اند، دعوت کرد تا برای ثبت تقاضای دریافت تسهیلات به سامانه تسهیلات بنگاه های آسیب دیده از کرونا به آدرس https://corona kara.mcls.gov.ir/ مراجعه کنند.

وی یادآورشد : برابر با اطلاع وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعی این سامانه از پنج شنبه 25 اردیبهشت برای ثبت تقاضا آغاز به کار کرده است.

اسماعیلی افزود: شرکت هایی مشمول دریافت تسهیلات قرار می گیرند که از سال گذشته تا به امروز فعال بوده ونیروهای کار خود را تعدیل نکرده باشند به نحوی که شاغلِ بیمه شده داشته و کارگران آنها از بیمه بیکاری استفاده نکرده باشند.

به گفته مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان قزوین شرکت های مشمول پس از تایید اطلاعات از سوی داده های تامین اجتماعی، از سوی ستاد ملی کرونا برای پرداخت تسهیلات حمایتی انتخاب و معرفی خواهند شد.

اسماعیلی ادامه داد: شرکت هایی که کد کارگاهی از سازمان تامین اجتماعی داشته باشد این تسهیلات را دریافت خواهد کرد ولی اگر ارتباط بیمه ای با تامین اجتماعی نداشته باشد شامل دریافت تسهیلات حمایتی نمی شوند.

مدیر کل فرهنگ و ارشاد اسلامی قزوین گفت : تسهیلات حمایتی به واحدها و کارگاههایی اختصاص می یابد که نیروهای کار در آنها شاغل و بیمه باشند در واقع مبنای پرداخت، شاغل بودن نیروی کار و تعدیل نشدن فرد و داشتن بیمه پردازی تا قبل از شیوع کرونا است.

به گفته وی میزان پرداخت تسهیلات به این شکل است که برای واحدهایی که به اجبار تعطیل شده اند مبلغ 16 میلیون تومان وام و برای واحدهای کسب و کاری که فعال بوده و تعطیل نشده اند به ازای هر فرد شاغل 12 میلیون تومان تسهیلات پرداخت می شود.

اسماعیلی در سرانجام یادآورشد: نرخ سود تسهیلات 12 درصد بوده و مراحل پرداخت آن به کارفرمایان تا یکماه آینده صورت می پذیرد. دوره بازپرداخت این تسهیلات پس از یک دوره تنفس از مهرماه سال جاری و به مدت دو سال است و وثایقی که برای دریافت این تسهیلات توسط بانکها دریافت می شود، متفاوت و با ارائه سفته و معرفی ضامن خواهد بود.

منبع: ایرنا

به "خبرنگاران مشاغل فرهنگی قزوین به سامانه بنگاه های آسیب دیده از کرونا مراجعه کنند" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "خبرنگاران مشاغل فرهنگی قزوین به سامانه بنگاه های آسیب دیده از کرونا مراجعه کنند"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید