سیاست گذاری سنای آمریکا برای اپلیکیشن های کرونایی

به گزارش وبلاگ نازنین، سنای آمریکا میخواهد قانون جدیدی را به تصویب برساند که در آن در خصوص نحوه حفظ حریم شخصی کاربران و اپلیکیشن های مقابله با کرونا تصمیم گیری شده است.

سیاست گذاری سنای آمریکا برای اپلیکیشن های کرونایی

با شیوع گسترده ویروس کرونا، بسیاری از دولت های دنیا اپلیکیشن هایی را برای ردگیری و شناسایی موقعیت مکانی شهروندان خود عرضه نموده اند تا با کنترل دقیق رفت و آمد جلوی شیوع بیشتر این ویروس گرفته گردد. برنامه های یادشده با تعیین کردن محله ها و افراد آلوده به دیگران برای یافتن مسیری ایمن تر به منظور جابجایی یاری می نمایند.

اما این برنامه ها می توانند حریم شخصی و امنیت کاربران خود را به علت دسترسی به داده های موقعیت مکانی آنها به خطر بیندازند. با توجه به سابقه بسیاری از دولت های غربی و به خصوص آمریکا در زمینه جاسوسی از کاربران اپلیکیشن های تلفن همراه، این بار گروهی از سناتورهای امریکایی برای تعیین کردن دقیق تنظیمات حریم شخصی اپلیکیشن های ردگیری افراد دست به کار شده اند.

بر اساس طرح پیشنهادهای چهار سناتور آمریکایی قانونی موسوم به حفاظت از داده های مصرف نمایندگان برنامه های کرونایی به تصویب می رسد که جزئیات مربوط به شیوه جمع آوری اطلاعات کاربران به وسیله اپلیکیشن های مذکور در آنها تعیین شده است.

همچنین در این قانون در خصوص تنظیمات امنیتی که باید در چنین اپلیکیشن هایی رعایت گردد به تفصیل شرح داده شده است. میزان و کیفیت داده های قابل افشا برای دولت و شرکت های ثالث و مدت زمان نگهداری داده ها و نیز شیوه ذخیره سازی آنها هم در طرح پیشنهادی مذکور اعلام شده است.

منتقدان می گویند اگر چه ارائه چنین طرح هایی در ظاهر مانع از جمع آوری داده های کاربران توسط اپل، گوگل و شرکت های مشابه خواهد شد. اما با توجه به سوابق جاسوسی های سایبری آژانس امنیت ملی امریکا و سیا نمی توان در خصوص ضمانت اجرای قانون مذکور چندان مطمئن بود.،مهر

بیشتر بخوانیم: کدام کشورها با اپلیکیشن، کرونا را ردیابی می نمایند؟

منبع: ایران آنلاین

به "سیاست گذاری سنای آمریکا برای اپلیکیشن های کرونایی" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "سیاست گذاری سنای آمریکا برای اپلیکیشن های کرونایی"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید