طرح جدید مجلس درباره سهام عدالت ، جاماندگان سهام عدالت تا چه زمانی منتظر باشند؟

به گزارش وبلاگ نازنین، رئیس کمیسیون اقتصادی مجلس از تعیین تکلیف جاماندگان سهام عدالت تا یک ماه آینده در مجلس خبر داد و گفت: طبق قانون فعلی سهام عدالت امکان اضافه شدن افراد جدید به این سهام وجود ندارد، بنابراین پیشنهاداتی را ذیل طرح دوفوریتی سهام عدالت مطرح کرده ایم.

طرح جدید مجلس درباره سهام عدالت ، جاماندگان سهام عدالت تا چه زمانی منتظر باشند؟

به گزارش وبلاگ نازنین به نقل از تسنیم، محمدرضا پورابراهیمی رئیس کمیسیون اقتصادی مجلس شورای اسلامی با اشاره به مهم ترین اولویت های این کمیسیون گفت: یکی از مهم ترین دغدغه های جدی امروزِ کشور، مسائل معیشتی و اقتصادی است که در اولویت کمیسیون اقتصادی مجلس در دوره یازدهم قرار گرفته است.

وی همچنین با اشاره به تدوین طرحی دوفوریتی برای استفاده از مزایای سهام عدالت جهت آن دسته از افرادی که جامانده اند، گفت: طرح ساماندهی جاماندگان سهام عدالت طی هفته های اخیر در مجلس اعلام وصول شده و با مشخص شدن اعضای هیئت رئیسه این کمیسیون در دستورکار قرار می گیرد.

رئیس کمیسیون اقتصادی مجلس شرح داد: این طرح شامل ساماندهی جاماندگان سهام عدالت و نیز بهبود شرایط موجود است، زیرا در حال حاضر نیز نارضایتی ها و نگرانی هایی در بین سهام داران سهام عدالت از حیث آینده شرکت های بورسی عرضه شده در این سهام وجود دارد که با این طرح دوفوریتی، در صدد رفع این نگرانی ها هستیم.

پورابراهیمی اضافه کرد: طبق نصّ صریح قانون فعلی سهام عدالت امکان اضافه شدن افراد جدید به این سهام وجود ندارد، بنابراین پیشنهاداتی را در ذیل طرح دوفوریتی جاماندگان سهام عدالت مطرح کرده ایم تا با اصلاح قانون، افرادی که در سال 85 پیروز به خرید این سهام نشده اند، امکان خرید برای شان فراهم شود.

رئیس کمیسیون اقتصادی مجلس در انتها گفت: برنامه ریزی کرده ایم تا بررسی طرح دوفوریتی جاماندگان سهام عدالت تا دو هفته آینده در کمیسیون اقتصادی به اتمام برسد و پس از آن برای بررسی به صحن ارجاع شود، این احتمال وجود دارد که تا یک ماه آینده این قانون در مجلس تصویب شده و برای اجرا به دولت ابلاغ شود.

منبع: همشهری آنلاین

به "طرح جدید مجلس درباره سهام عدالت ، جاماندگان سهام عدالت تا چه زمانی منتظر باشند؟" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "طرح جدید مجلس درباره سهام عدالت ، جاماندگان سهام عدالت تا چه زمانی منتظر باشند؟"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید