ظریف: کره جنوبی دسترسی به منابع اقتصادی بانک مرکزی را فراهم کند

به گزارش وبلاگ نازنین، تهران (پانا) - وزیر امور خارجه با بیان اینکه روابط ایران و کره در دو سال و نیم گذشته تحت تاثیر اقدام غیرقانونی بانک های کره ای قرار گرفته، تاکید نمود که کره جنوبی در اسرع وقت دسترسی به منابع اقتصادی بانک مرکزی در بانک های این کشور را فراهم کند.

ظریف: کره جنوبی دسترسی به منابع اقتصادی بانک مرکزی را فراهم کند

به گزارش اداره کل اطلاع رسانی و امور سخنگویی وزارت امور خارجه، چانگ وزیر خارجه کره جنوبی در تماس تلفنی امروز با محمد جواد ظریف دو طرف در مورد آخرین تحولات روابط دو کشور گفتگو کردند.

ظریف در این گفت وگو اظهار امیدواری کرد کره جنوبی در اسرع وقت دسترسی به منابع اقتصادی بانک مرکزی در بانک های این کشور را فراهم کند.

وی با اشاره به اقدام غیرقانونی بانک های کره ای گفت: متاسفانه روابط دو کشور طی دو سال و نیم گذشته تحت تاثیر اقدام غیرقانونی بانک های کره ای به ویژه در شرایط سخت شیوع کرونا و احتیاج شدید مردم ایران به این منابع قرار گرفته است.

وزیر خارجه کره جنوبی نیز در این گفت وگو توضیح داد: انجام این مکالمه در شرایطی که صرفاً کمتر از سه هفته از انتصاب وی به این سمت می گذرد، بیانگر اهمیتی است که کره جنوبی برای روابط با جمهوری اسلامی ایران قائل است.

وی اضافه نمود که مصمم است که از همه توان خود برای حل مشکل منابع ارزی ایران نزد بانک های کره ای استفاده کند.

چانگ با اشاره به کشتی توقیف شده کره ای، ضمن تشکر از اقدام جمهوری اسلامی ایران در آزادی خدمه، ابراز امیدواری کرد این کشتی هر چه سریعتر آزاد و به کشورش بازگردد.

ظریف توقیف کشتی را موضوعی فنی دانست که از سوی مراجع قضائی مورد رسیدگی قرار گرفته است و گفت: دولت ایران در ارتباط با دسترسی کنسولی و فراهم آوردن کلیه تسهیلات و خدمات بهداشتی و رفاهی برای خدمه کشتی از هیچ گونه کوششی دریغ نکرده است.

در مورد آخرین تحولات برجام و اقدامات جمهوری اسلامی ایران در تعامل با آژانس بین المللی انرژی اتمی، طرف کره ای مطرح نمود که از ادامه گفت وگوها بین اعضا برای بازگرداندن برجام حمایت می نماید.

منبع: خبرگزاری پانا

به "ظریف: کره جنوبی دسترسی به منابع اقتصادی بانک مرکزی را فراهم کند" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "ظریف: کره جنوبی دسترسی به منابع اقتصادی بانک مرکزی را فراهم کند"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید