عفو بین الملل: کار خبرنگاری در مصر عمل مجرمانه محسوب می گردد

به گزارش وبلاگ نازنین، سازمان عفو بین الملل با انتقاد شدید از دولت مصر، گفت که با روی کار آمدن عبدالفتاح السیسی، تمامی رسانه ها و شبکه های تلویزیونی تحت کنترل شدید دولت در آمده اند.

عفو بین الملل: کار خبرنگاری در مصر عمل مجرمانه محسوب می گردد

به گزارش گروه بین الملل وبلاگ نازنین، سازمان عفو بین الملل امروز (یکشنبه) در بیانیه ای به انتقاد شدید از بازداشت وبلاگ نازنین در مصر پرداخت و دولت السیسی را سرکوبگر توصیف کرد.

به نوشته وبگاه عرب48، در گزارش این سازمان بین المللی آمده است که زندان به تحریریه جدید وبلاگ نازنین در مصر تبدیل شده است. و اینکه چطور کار خبرنگاری در این کشور پس از روی کار آمدن عبدالفتاح السیسی یک عمل مجرمانه قلمداد می گردد.

عفو بین الملل تأکید کرد که السیسی از زمان حکمرانی بر مصر با مشت آهنین تسلط خود را بر این کشور کامل و آزادی بیان و معارضان را سرکوب نموده است.

در ادامه این گزارش آمده است که همراه با افزایش آمار مبتلایان به کرونا در مصر، دولت این کشور نیز کنترل خود را بر اطلاعات افزایش داده و به جای شفافیت دست به سرکوب رسانه ها می زند.

فیلیپ لوثر مدیر عفو بین الملل در خاورمیانه و شمال آفریقا در این باره گفت که حاکمان مصر به وضوح هر فردی را که روایت رسمی دولت را زیر سؤال ببرد، تحت پیگیرد قرار می دهند و در حقیقت تمامی رسانه ها و شبکه های تلویزیونی تریبون رسمی دولت محسوب می شوند.

دادستانی مصر اخیرا در بیانیه ای اعلام نموده است که هر فردی دست به انتشار اخبار کذب در مورد ویروس کرونا بزند، محکوم به حبس تا پنج سال و جریمه سنگین خواهد شد.

دیده بان حقوق بشر اخیرا بازداشت 37 خبرنگار را ثبت نموده است که بیشتر آن ها به اتهام نشر اخبار کذب و استفاده نادرست از شبکه های اجتماعی به موجب قانون مبارزه با تروریسم مصوبه سال 2015 مجرم شناخته شده اند. قانونی که لفظ تروریسم را بر تمامی فعالیت های مخالفان اطلاق می نماید.

م

منبع: خبرگزاری فارس

به "عفو بین الملل: کار خبرنگاری در مصر عمل مجرمانه محسوب می گردد" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "عفو بین الملل: کار خبرنگاری در مصر عمل مجرمانه محسوب می گردد"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید