نشست کمیسیون مشترک برجام عصر امروز در وین، هیأت ها بعد از نشست به پایتخت ها باز می گردند

به گزارش وبلاگ نازنین، نشست کمیسیون مشترک برجام به منظور آنالیز و جمع بندی نتیجه کار گروه های کارشناسی سه گانه، امروز عصر در وین برگزار می گردد و بعد از آن هیأت ها به پایتخت ها باز می گردند.

نشست کمیسیون مشترک برجام عصر امروز در وین، هیأت ها بعد از نشست به پایتخت ها باز می گردند

به گزارش گروه سیاست خارجی وبلاگ نازنین، نشست کمیسیون مشترک برجام با حضور هیأت های ایران و 1+4 (آلمان، فرانسه، روسیه، چین و انگلیس) عصر امروز (شنبه) 11 اردیبهشت ماه به منظور آنالیز و جمع بندی نتیجه کارگروه های کارشناسی سه گانه هسته ای، تحریمی و ترتیبات اجرایی در سطح روسای هیأت ها برگزار می گردد.

قرار است پس از این جلسه هیأت های مذاکره کننده به پایتخت ها بازگردند.

لازم به ذکر است در روزهای گذشته کارگروه ها و هیأت ها با برگزاری جلسات فشرده به بحث و آنالیز در مورد متون پرداخته اند.

به گزارش فارس، دور جدید گفت وگوهای جمهوری اسلامی ایران و گروه 1+4 (آلمان، فرانسه، روسیه، چین و انگلیس) در چارچوب سه گروه کاری که از روز سه شنبه هفتم اردیبهشت ماه در وین شروع شد، در این چند روز در پایتخت اتریش در جریان بود.

دور اول نشست کمیسیون مشترک برجام بعدازظهر سه شنبه هفتم اردیبهشت ماه در گرندهتل شهر وین برگزار و حاضران تصمیم به تسریع فرایند گفت وگوها گرفته و توافق کردند که فعالیت گروه های کارشناسی در دو حوزه لغو تحریم ها و هسته ای به صورت فشرده و سریع ادامه یابد. همچنین تصمیم گرفته شد که گروه کارشناسی سوم با عنوان گروه کارشناسی ترتیبات اجرایی با هدف گفت وگو در مورد ترتیبات عملی مورد احتیاج برای اجرایی شدن لغو تحریم ها و سپس بازگشت آمریکا به برجام تشکیل گردد.

بر همین اساس، گفت وگوهای ایران و گروه 1+4 با ادامه جلسات کارگروه های کارشناسی در سه حوزه تحریم، هسته ای و ترتیبات اجرایی در وین در جریان است. روز چهارشنبه (هشتم اردیبهشت ماه) نیز دو کارگروه هسته ای و تحریم کار بر روی متون را ادامه داده و کارگروه کارشناسی ترتیبات اجرایی نیز برای نخستین بار تشکیل جلسه داد.

منبع: خبرگزاری فارس

به "نشست کمیسیون مشترک برجام عصر امروز در وین، هیأت ها بعد از نشست به پایتخت ها باز می گردند" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "نشست کمیسیون مشترک برجام عصر امروز در وین، هیأت ها بعد از نشست به پایتخت ها باز می گردند"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید