ورود ناو جنگی آمریکا به آبهای دریای سیاه

به گزارش وبلاگ نازنین، خبرگزاری خبرنگاران- وزارت دفاع روسیه با تایید خبر ورود این ناو آمریکایی خاطرنشان کرد حرکت این ناو جنگی از همان لحظات اولیه تحت رصد دقیق ناوهای جنگی روسیه قرار گرفته است.

ورود ناو جنگی آمریکا به آبهای دریای سیاه

به گزارش وبلاگ نازنین؛ یک فروند ناو جنگی آمریکایی مجهز به موشک های راهنمایی شونده از نوع Roos، عصر امروز وارد آب های دریای سیاه شد.

وزارت دفاع روسیه با تایید خبر ورود این ناو آمریکایی به دریای سیاه خاطرنشان کرد: حرکت این ناو جنگی که در حال طی جهت در گذرگاه بین المللی است، از همان لحظات اولیه تحت رصد دقیق ناو های جنگی روسیه قرار گرفته است.

ناوگان ششم نیروی دریایی آمریکا هم اعلام نموده است، این ناو جنگی به منظور شرکت در رزمایش مشترک ناتو و اوکراین، وارد دریای سیاه شده است.

رزمایش دریایی ناتو و اوکراین که قرار است از روز دوشنبه با حضور آمریکا و 30 کشور عضو و غیرعضو ناتو برگزار گردد، با واکنش تند مسکو روبرو شده است.

وزارت دفاع روسیه برگزاری این رزمایش را اقدامی تحریک آمیز و ماجراجویانه ارزیابی و اعلام نموده است، در صورت تداوم اقدامات خصمانه ضدروسی، مسکو واکنش پشیمان کننده ای به دشمنان خود نشان خواهد داد.

در رزمایش دریایی ناتو و اوکراین، بیش از 5 هزار تکاور دریایی با استفاده از 30 فروند ناو جنگی و 40 فروند جنگنده، به مدت دو هفته تمرینات تاکتیکی انجام خواهند داد.

لازم به ذکر است در پی ورود غیر قانونی ناو شکن انگلیس به آب های منطقه روسیه ، سفیر روسیه در انگلیس ضمن تأیید متشنج شدن روابط مسکو و لندن خاطرنشان کرد اختلاف و تنش درباره ناوشکن انگلیسی در دریای سیاه ممکن است به تقابل نظامی بین دو کشور منجر گردد.

منبع: خبرگزاری آریا

به "ورود ناو جنگی آمریکا به آبهای دریای سیاه" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "ورود ناو جنگی آمریکا به آبهای دریای سیاه"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید