پنتاگون و اظهارات تازه درباره پناه دادن پاکستان به مخالفان دولت افغانستان

به گزارش وبلاگ نازنین، وزارت دفاع آمریکا در نخستین گزارش پس از توافق قطر بیان نمود که پاکستان به گروه های مخالف افغانستان پناه داده است و برای سود بردن از گفت وگوهای صلح کابل تلاش می کند.

پنتاگون و اظهارات تازه درباره پناه دادن پاکستان به مخالفان دولت افغانستان

به گزارش دفتر منطقه ای وبلاگ نازنین، وزارت دفاع آمریکا در گزارش تازه ای به کنگره این کشور اظهارداشت که دولت پاکستان با پناه دادن به گروه های مخالف افغانستان از آنها پشتیبانی نیز می کند.

این گزارش می افزاید که حضور گروه های مخالف دولت کابل در پاکستان، تهدید جدی برای صلح و ثبات افغانستان است.

پنتاگون اظهارداشت که دولت اسلام آباد تلاش می کند تا با استفاده از نفوذ در مخالفان افغانستان، گفت وگوهای صلح این کشور را به سود خود خاتمه دهد.

این گزارش سه ماهه با همکاری وزارت های دفاع، خارجه و اداره توسعه بین المللی آمریکا تهیه شده است و حضور نظامی آمریکا در افغانستان را از ماه ژانویه تا مارس تحت پوشش قرار می دهد.

از سوی دیگر، مقامات پاکستانی همواره تاکید کرده اند که از صلح افغانستان حمایت می کنند.

دولت پاکستان 22 فوریه سالجاری میلادی گفته بود که عمران خان صدراعظم این کشور در گفت وگوی تلفنی با ترامپ از تسهیل فرایند صلح افغانستان حمایت کرده است.

شماری از کارشناسان می گویند که پاکستان در فرایند صلح افغانستان با آمریکا همکاری کرده اما در بخش همکاری با دولت کابل فعالیتی نداشته است.

در این گزارش آمده که یکی از اهداف اصلی استراتژیک اسلام آباد در افغانستان مقابله با رقیب دیرینه اش هند است.

با این حال، سرتاج عزیز نخست وزیر سابق پاکستان در مارس سال 2016 میلادی اعتراف کرد که پاکستان نفوذ قابل ملاحظه ای بر تعدادی از گروه ها از جمله طالبان دارد.

.

منبع: خبرگزاری تسنیم

به "پنتاگون و اظهارات تازه درباره پناه دادن پاکستان به مخالفان دولت افغانستان" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "پنتاگون و اظهارات تازه درباره پناه دادن پاکستان به مخالفان دولت افغانستان"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید