خبرنگاران آمادگی شرکت آزمایشگاه فنی و مکانیک خاک برای مشارکت در علاج بخشی سد دز

به گزارش وبلاگ نازنین، اهواز- خبرنگاران- معاون وزیر راه و شهرسازی و مدیرعامل شرکت آزمایشگاه فنی و مکانیک خاک ایران از آمادگی این شرکت برای مشارکت در مطالعات طرح علاج بخشی سد دز اطلاع داد.

خبرنگاران آمادگی شرکت آزمایشگاه فنی و مکانیک خاک برای مشارکت در علاج بخشی سد دز

مجید کیان پور روز چهارشنبه در حاشیه سفر یک روزه خود به استان خوزستان در گفت وگوی اختصاصی با خبرنگار وبلاگ نازنین با اشاره به اینکه شرکت آزمایشگاه فنی و مکانیک خاک دارای بخش آرندی (تحقیق و توسعه) است اظهارداشت: این شرکت با تکیه بر دانش فنی داخلی و استفاده از توان مهندسان نخبه ایرانی در حال فعالیت است و آمادگی دارد تا در زمینه طرح علاج بخشی سد دز همکاری کند.

وی در پاسخ به این سوال که آیا تا به امروز در رابطه با شرکت آزمایشگاه فنی و مکانیک خاک درخواستی برای ورود به این طرح انجام شده است گفت: چنین درخواستی ارائه نشده اما این امکان وجود دارد تا در زمینه حفاری گمانه های سد و همچنین آنالیز های ژئوتکنیک سد دز همکاری اثربخشی با مجموعه وزارت نیرو صورت بگیرد.

به گفته کیان پور، آزمایشگاه فنی و مکانیک خاک ایران ظرفیت مناسبی برای حضور جدی در حوزه کنترل کیفی طرح علاج بخشی سد دز دارد.

انجام 500 آزمایش کنترل کیفی در سراسر کشور

معاون وزیر راه و شهرسازی با اشاره به اینکه آزمایشگاه فنی مکانیک خاک دارای قدمتی 65 ساله است گفت: این شرکت کاملا دولتی به عنوان بازوی اجرایی دستگاه های مختلف کارفرمایی در زمینه کنترل کیفی پروژه های عمرانی فعالیت دارد.

وی ادامه داد: این شرکت از قابلیت انجام بیش از 500 آزمایش در حوزه کنترل کیفی پروژه های عمرانی سراسر کشور برخوردار است.

کیان پور با اشاره به اینکه 48 دستگاه اجرایی کشور از خدمات آزمایشگاه فنی مکانیک خاک بهره مند می شوند توضیح داد: وزارت کشور، وزارت راه و شهرسازی، دهیاری ها، وزارت نیرو از جمله این دستگاه ها هستند.

وی یادآورشد: گستره فعالیت این شرکت، پروژه های معمولی و همچنین مهم کشور در حوزه ساختگاه (محل اجرای پروژه) تا زمان بهره برداری آنها را شامل می گردد که در این مدت موضوع کنترل کیفی پروژه ها با جدیت در دست آنالیز و پیگیری قرار می گیرد.

معاون وزیر راه و شهرسازی با اشاره به اینکه از برجسته ترین فعالیت های شرکت آزمایشگاه فنی مکانیک خاک در حوزه نگهداری راه ها، پایش شریان ها و محورهای اصلی کشور است گفت: بخش مهمی از شرایط راه های شریانی کشور با استفاده از دستگاه های RSP (پروفیل سنج سطح راه) توسط شرکت آزمایشگاه فنی و مکانیک خاک ، به درخواست سازمان راهداری و حمل و نقل جاده ای پایش شده است.

کیان پور یادآورشد: سیستم مدیریت روسازی ، مجموعه ای از ابزارها و روش هایی است که به تصمیم گیران در یافتن راهکارهای بهینه برای ارزیابی و نگهداری روسازی های شریانی کشور در سطح مطلوب در یک بازه زمانی معین یاری می نماید.

بکارگیری ظرفیت آزمایشگاه فنی و خاک در خوزستان متناسب با حجم اعتبارات عمرانی

معاون وزیر راه و شهرسازی در بخش دیگری از این گفت وگو با اشاره به 37 هزار میلیارد ریال اعتبارات عمرانی خوزستان بیان داشت: در امسال 200 پروژه مهم در این استان هدفگذاری شده است که آزمایشگاه فنی و خاک در کنترل کیفی 170 پروژه مهم عمرانی آن حضور مستقیم دارد.

به گفته وی عمده این پروژه ها در زمینه راه سازی، انتقال آب، صنعت نفت، پتروشیمی است.

کیان پور یادآورشد: باتوجه به حجم قابل توجه اعتبارات عمرانی در استان خوزستان انتظار می رود که این شرکت در زمینه کنترل کیفی پروژه های عمرانی نقش پررنگ تری داشته باشد.

بر اساس این گزارش شرکت آزمایشگاه فنی و مکانیک خاک بزرگترین شرکت کنترل کیفی فعالیت های عمرانی زیر بنایی در سطح کشور است و ضمن اینکه در پروژه های زیرساخت و مسکن و حمل و نقل به عنوان عامل کنترل کیفی حضور دارد ، در دیگر پروژه های عمرانی هم فعال بوده و ماموریت مهم کنترل کیفیت مصالح مصرفی ، نحوه اجراء و ارزیابی سازه های ساخته شده را با انجام آزمایشات مختلف مخرب و غیر مخرب به انجام می رساند.

منبع: ایرنا

به "خبرنگاران آمادگی شرکت آزمایشگاه فنی و مکانیک خاک برای مشارکت در علاج بخشی سد دز" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "خبرنگاران آمادگی شرکت آزمایشگاه فنی و مکانیک خاک برای مشارکت در علاج بخشی سد دز"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید