خبرنگاران بودجه 1400 در کمیسیون اصل 90 آنالیز شد

به گزارش وبلاگ نازنین، تهران - خبرنگاران - سخنگوی کمیسیون اصل 90 مجلس شورای اسلامی از آنالیز کلیات بودجه 1400 با حضور رییس کل دیوان محاسبات کشور اطلاع داد.

خبرنگاران بودجه 1400 در کمیسیون اصل 90 آنالیز شد

به گزارش روز یکشنبه خبرنگار سیاسی وبلاگ نازنین، علی خضریان در تشریح جلسه کمیسیون اصل 90 مجلس به وبلاگ نازنین اضافه کرد: در این جلسه گزارش سازمان برنامه و بودجه نسبت به عملکرد این سازمان در بودجه 1399، گزارش خزانه داری کل کشور پیرامون نحوه تخصیص و عملکرد ذی حساب ها در سراسر کشور و طرز کار خزانه دار و ذیحسایان نسبت به تخلفانی که صورت گرفته و همچنین گزارش دیوان محاسبات درباره بودجه سال 99 شنیده شد.

سخنگوی کمیسیون اصل 90 یادآورشد که آنالیز و تحلیل شرایط بودجه در سال 1399 و عملکرد سازمان برنامه و بودجه در سال 99 و ارائه گزارش کمیته مالی، فنی و عمرانی در خصوص بودجه سال 1400 در این نشست آنالیز شد.

وی شرح داد که درباره گزارش های ارائه شده پرسش هایی از سوی نمایندگان مطرح و یک سری تخلفات محرز شد و مقرر گشت درباره تخلفات، دستگاه های مربوط گزارش های خود را به صورت مکتوب ارائه نمایند تا تصمیم گیری و جمع بندی نهایی در زمینه عملکرد سازمان برنامه و بودجه و دستگاه های نظارتی در خصوص بودجه سال 99 و آنالیز طرز کار آنها در جلسات بعدی صورت بگیرد.

نماینده مردم تهران، ری، شمیرانات، اسلامشهر و پردیس در مجلس به بخش دوم جلسه کمیسیون اصل 90 اشاره نمود و ادامه داد: گزارش کمیته مالی، فنی و عمرانی کمیسیون پیرامون تحلیل بودجه سال 1400 در دستور کار نهاده شد و بعد از قرائت گزارش و شنیدن دیدگاه و نظرات نمایندگان در کمیسیون، کلیات این گزارش تصویب شد.

خضریان اضافه کرد: مقرر شد با توجه به اهمیت بودجه 1400 کمیته مالی، فنی، عمرانی کمیسیون اصل 90 به سرعت گزارش را نهایی کند تا بعد از تایید آن در کمیسیون برای قرائت صحن تقدیم هیات رییسه مجلس گردد.

سخنگوی کمیسیون اصل 90 مجلس یادآور شدکه در این نشست مهرداد بذرپاش رییس کل دیوان محاسبات، سید رحمت الله اکرمی خزانه دار کل کشور، علی حیدر نوری رییس امور هماهنگی و تلفیق بودجه سازمان برنامه و بودجه حضور داشتند.

روز 12 آذرماه امسال لایحه بودجه 1400 توسط دولت به مجلس تقدیم شد و ماده 186 آئین نامه داخلی مجلس شورای اسلامی درباره تصویب بودجه سالانه کل کشور توسط نمایندگان تصریح می نماید، دولت موظف است لایحه بودجه سالانه کل کشور را حداکثر تا 15 آذر ماه هر سال به مجلس تسلیم کند.

منبع: ایرنا

به "خبرنگاران بودجه 1400 در کمیسیون اصل 90 آنالیز شد" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "خبرنگاران بودجه 1400 در کمیسیون اصل 90 آنالیز شد"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید