دهه کرامت فرصتی برای دستیابی به معرفت اهل بیت (ع) به ویژه ثامن الحجج (ع) است

به گزارش وبلاگ نازنین، وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی با اشاره به اهمیت بزرگداشت دهه کرامت، اظهار کرد: این ایام فرصتی برای دستیابی به معرفت اهل بیت (ع) به ویژه ثامن الحجج (ع) است.

دهه کرامت فرصتی برای دستیابی به معرفت اهل بیت (ع) به ویژه ثامن الحجج (ع) است

به گزارش گروه فرهنگی وبلاگ نازنین، سیدعباس صالحی در تبادل نظر با ستاد ارتباطات رسانه ای (فهما)، با اشاره به اهمیت و تأثیر برگزاری دهه کرامت در ترویج فرهنگ و سیره اهل بیت (ع) گفت: دهه کرامت که از شروع ماه ذی القعده با میلاد حضرت معصومه (س) شروع و تا 11 ذی القعده میلاد امام رضا (ع) ادامه دارد فرصتی برای جشن و سرور مذهبی است، به ویژه اینکه ایران ما مفتخر به وجود متبرک و مضجع شریف حضرت ثامن الحجج (ع) و خواهر گرامی شان و همچنین برادر ایشان حضرت شاه چراغ (ع) است، خود این صندلی پایتختی معنوی که به وسیله این اعتاب مقدسه برای ایران حاصل شده است این اهمیت را ایجاد می نماید که ایرانیان با نگاه ویژه ای به دهه کرامت توجه نمایند که این امر هم رخ داده است.

وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی ادامه داد: ما در فضای مناسک و مراسم های مذهبی فضا های عزاداری، چون محرم، صفر و ... را داریم، اما توازن بین سرور و حزن مذهبی که در تعالیم دینی در توجه به آن تاکید شده است؛ شاهد هستیم که تاکید شده همانطور که در حزن و سوگواری اهل بیت (ع) محزون می شوید در حوزه های سرور اهل بیت (ع) نیز خشنود باشید، این توازن بسیار اهمیت دارد، زیرا از یک سو توازن اجتماعی و از سوی دیگر برای افراد یک توازن وجودی فردی را ایجاد می نماید.

وی گفت: دهه کرامت یک فرصت برای جشن و سرور های مذهبی است، اما در دو سال اخیر شرایط کرونایی باعث شده است که امکان فضا های بروز و ظهور علنی برای جشن و سرور کمتر باشد، اما در عین حال همان میزانی که در فضای حقیقی و بیشتر در فضای مجازی این جشن ها برگزار می گردد طبعا یک نوع فرصت را برای نوعی ارتباط با اهل بیت (ع) با نشان دادن مسرت و شادی های وجودی و جمعی ایجاد می نماید؛ بنابراین از این منظر دهه کرامت مهم است، زیرا یک فرصت سازی برای شادی ها و سرور های مذهبی ایجاد می نماید.

صالحی یادآور شد: از جنبه دیگر دهه کرامت امکان دستیابی به معرفت اهل بیت (ع) به ویژه امام رضا (ع) و خاندان مکرم ایشان را فراهم می نماید، ما ایرانیان مدیون امام رضا (ع) و خانواده ایشان هستیم که با حضور خودشان در ایران عطر اهل بیت (ع) را در کشور ما پراکنده کردند، از این رو دهه کرامت می تواند فرصتی باشد تا نسبت به اهل بیت (ع) به طور عام و به امام رضا (ع) و بیت مکرم ایشان به طور خاص معرفت و شناخت عمیق تری پیدا کنیم.

وی در انتها دهه کرامت را فرصتی برای انس وجودی و معرفتی با امام رضا (ع)، حضرت معصومه (س) و حضرت شاه چراغ (ع) دانست که باید قدر آن را بدانیم.

منبع: خبرگزاری دانشجو

به "دهه کرامت فرصتی برای دستیابی به معرفت اهل بیت (ع) به ویژه ثامن الحجج (ع) است" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "دهه کرامت فرصتی برای دستیابی به معرفت اهل بیت (ع) به ویژه ثامن الحجج (ع) است"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید