هواشناسی، برف و باران کشور را فرا می گیرد خبرنگاران

به گزارش وبلاگ نازنین، سازمان هواشناسی از بارش برف و باران در بیشتر مناطق کشور به جز جنوب شرق اطلاع داد و گفت بیشترین بارش ها برای 5 استان خواهد بود.

هواشناسی، برف و باران کشور را فرا می گیرد خبرنگاران

به گزارش گروه اجتماعی وبلاگ نازنین، بر اساس تحلیل نقشه های همدیدی و آینده نگری سازمان هواشناسی امروز برای نوار شمالی و دامنه های جنوبی البرز، ابرناکی و بارش پراکنده پیش بینی شده و با ورود سامانه بارشی از غرب کشور بارش برف و باران در نوار غربی شروع می گردد.

بعدازظهر امروز در مناطقی از جنوب، مرکز و شرق کشور نیز بارش های پراکنده و وزش باد پیش بینی می گردد. فردا به جز جنوب شرق کشور در سایر مناطق بارش پیش بینی می گردد. بعدازظهر فردا فعالیت سامانه بارشی در نیمه غربی کاهش می یابد و در دامنه های جنوبی البرز و بخش هایی از مرکز و شرق کشور شاهد وزش باد شدید خواهیم بود. شدت بارش های امروز و فردا در شرق خوزستان، چهارمحال و بختیاری، کهگیلویه و بویراحمد، آذربایجان شرقی و کردستان پیش بینی می گردد.

بر اساس اعلام سازمان هواشناسی شنبه هفته آینده فقط در شمال خراسان رضوی ، خراسان شمالی و گلستان بارش پیش بینی می گردد و سامانه بارشی از مرزهای شرقی خارج می گردد. در این روز برای نوار شرقی کشور وزش باد شدید پیش بینی شده و در شرق و جنوب شرق کشور خیزش گردوخاک دور از انتظار نیست.

یکشنبه هفته آینده در بیشتر مناطق کشور جو آرامی پیش بینی شده است. روزهای دوشنبه و سه شنبه با گذر امواج متناوب از تراز میانی جو در شمال غرب و سواحل غربی دریای خزر بارش برف و باران پیش بینی شده است.

امروز و فردا دریای خزر و آدینه و شنبه آینده خلیج فارس مواج پیش بینی شده است.

منبع: خبرگزاری دانشجو

به "هواشناسی، برف و باران کشور را فرا می گیرد خبرنگاران" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "هواشناسی، برف و باران کشور را فرا می گیرد خبرنگاران"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید