11 طرح فضایی گواهی ثبت اختراع دریافت کردند

به گزارش وبلاگ نازنین، معاون پژوهشگاه فضایی ایران از ثبت 7 طرح اختراع از دستاوردهای متخصصان و اخذ 4 گواهی اعتبارسنجی اختراع اطلاع داد.

11 طرح فضایی گواهی ثبت اختراع دریافت کردند

به گزارش خبرگزاری مالی ایران، هادی رضائی گفت: 7 طرح متخصصان پژوهشگاه فضایی ایران در سال98، به عنوان اختراع در اداره ثبت اختراعات مرکز مالکیت معنوی به ثبت رسیده است.

وی توضیح داد: افزون بر این، 4 پروژه دیگر این پژوهشگاه نیز پیروز به اخذ گواهی اعتبارسنجی اختراع از سازمان پژوهش های علمی و صنعتی ایران در سال قبل شده اند.

رضایی اظهارداشت: یکی از راهکارهای اصلی در حفظ مالکیت فکری و صیانت از دستاوردهای علمی متخصصان پژوهشگاه فضایی ایران تا رسیدن به مرحله تجاری سازی، ثبت حقوقی این دستاوردها است.

معاون پژوهش و فناوری پژوهشگاه فضایی ایران عناوین طرح های اختراعی پیش گفته متعلق به پژوهشکده سامانه های ماهواره این پژوهشگاه را چنین اعلام کرد: اتاق تمیز پرتابل (قابل حمل) جهت تست حسگرهای فضایی، سیستم مشخص موقعیت رادیویی طیف گسترده و زمین پایه بومی برای ماهواره، مکانیزم قفل انتهائی ماهواره با نوع زبانه ای، پلتفرم صلیبی بهینه سازی شده برای سازه ماهواره به منظور افزایش نسبت استحکام به وزن.

وی همچنین، عناوین دیگر این طرح های اختراعی متعلق به پژوهشکده سامانه های حمل و نقل فضایی این پژوهشگاه را نام برد که عبارتند از: ساخت نانوکاتالیست بر پایه مونولیت و فوم، تهیه نانو کامپوزیت پلیمر-الیاف کربن تقویت شده با نانو ساختارهای زیرکونیوم دی بورید و سیلیکون کاربید.

رضایی، طرح اختراعی دیگر را میراگر جریان گردابی مغناطیسی نام برد که متعلق به پژوهشکده رانشگرهای فضایی پژوهشگاه است.

معاون پژوهش و فناوری پژوهشگاه فضایی ایران تشریح کرد: طرح های اختراعی بعد از ثبت در مرکز مالکیت فکری، می توانند اعتبارسنجی علمی از سازمان پژوهش های علمی وصنعتی ایران گواهی دریافت کنند که 4 اختراع این پژوهشگاه در سال 98، این گواهی را دریافت کرده اند.

رضائی عناوین طرح های اختراعی این پژوهشگاه را که گواهی اعتبارسنجی اختراع دریافت کرده اند، چنین برشمرد: میز مونتاژ و تست ماهواره با گشتاور و دقت بالا و سامانه هوشمند نظارت الکترونیک فضاپایه و ایستگاه پایه به منظور ردیابی افراد متعلق به پژوهشکده مواد و انرژی؛ مکانیزم نگهدارنده و رهایش چاقوی حرارتی از پژوهشکده رانشگرهای فضایی و بستر آزمون عملکرد سامانه های الکتروهیدرودینامیکی متعلق به پژوهشکده سامانه های حمل ونقل فضایی.

معاون پژوهش و فناوری پژوهشگاه فضایی ایران همچنین گفت: در امسال نیز ثبت مالکیت فکری دستاوردهای پژوهشگاه با جدیت دنبال می گردد، به طوری که تا به امروز، 19 پرونده ثبت اختراع و 11 پرونده اعتبارسنجی اختراعات در دستور کار این معاونت قرار گرفته است.

منبع: اقتصاد ایران

به "11 طرح فضایی گواهی ثبت اختراع دریافت کردند" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "11 طرح فضایی گواهی ثبت اختراع دریافت کردند"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید