همسان سازی حقوق بازنشستگان از ابتدای فروردین 1400 اجرایی می گردد

به گزارش وبلاگ نازنین، تهران (پانا) - رئیس سازمان برنامه و بودجه در گفت وگویی زنده در اینستاگرام ضمن پرداختن به دغدغه های مهم بازنشستگان، فرهنگیان، اعضای هیات علمی وزارت علوم، معلولان و کارکنان سازمان زندان ها به آنها قول داد که مطالباتشان بر اساس قانون از ابتدای فروردین 1400 محاسبه و محقق خواهد شد.

همسان سازی حقوق بازنشستگان از ابتدای فروردین 1400 اجرایی می گردد

به گزارش ایرنا، معاون رئیس جمهور و رئیس سازمان برنامه و بودجه بعد از ظهر چهارشنبه در یک مصاحبهی زنده در اینستاگرام محورهای مهمی مانند دائمی کردن همسان سازی حقوق بازنشستگان لشکری، کشوری و تأمین اجتماعی، نظام رتبه بندی فرهنگیان؛ همسان سازی حقوق اعضای هیأت علمی وزارت علوم، تحقیقات و فناوری و علوم پزشکی؛ قانون تسری مربوط به کارکنان سازمان ها و اجرای قانون حمایت از معلولان را مورد بحث و آنالیز قرار داد.

نوبخت در خصوص همسان سازی حقوق بازنشستگان لشکری و کشوری گفت: ما در طراحی فرمول متناسب سازی هم کارگروهی برای آنالیز موضوع تشکیل دادیم و هم در جلسات مختلفی که با نمایندگان خود بازنشستگان داشتیم از نظرات و دیدگاه های آنها استفاده کردیم. کوشش کردیم که بر اساس یک خرد جمعی این کار انجام گردد.

وی در ادامه اضافه نمود باید قبول کنیم که اشکالاتی در این فرمول وجود دارد و کامل نیست، اما ما همه کوششمان را برای اصلاح نظام پرداختی بازنشستگان عزیز به کار گرفتیم و من از این نظر راضی هستم. ما هم کاستی های سال 1399 را برطرف کردیم و هم اینکه برای سال 1400 مسئله ای برای همسان سازی نداریم.

معاون رئیس جمهور در خصوص رتبه بندی فرهنگیان نیز گفت که این موضوع طبق قانون انجام می گردد و ممکن است یکی دو ماه طول بکشد، اما فرهنگیان مطمئن باشند که اجرای آن هر زمانی صورت بگیرد محاسبات از 1 فروردین 1400 خواهد بود.

نوبخت در خصوص همسان سازی حقوق اعضای هیات علمی با همتایان آنها در علوم پزشکی نیز گفت که بدون شک این همسان سازی نیز انجام خواهد شد. اما برای رسیدن به فرمولی عادلانه باید انجام کار حساب شده و به دور از شتابزدگی باشد.

نوبخت برای دستیابی به این فرمول عادلانه از اعضای هیات علمی و تشکل های مربوطه تقاضا کرد که با سازمان برنامه و بودجه همکاری نمایند و نظرات خود را در اختیار سازمان قرار دهند.

وی تأکید کرد: اجرای همسان سازی حقوق اعضای هیات علمی نیز از 1 فروردین 1400 خواهد بود.

نوبخت در ادامه ضمن تشکر و قدردانی از کارکنان زحمتکش سازمان زندان ها به قانون تسری در این سازمان پرداخت و گفت: به کارکنان عزیز سازمان زندان ها اطمینان می دهم که اجرای قانون به طور کامل انجام خواهد شد و این کار به صورت ناقص نخواهد بود.

وی در ادامه ضمن تأکید بر این امر که کارکنان اصلاً نگران نباشند، زیرا با همکاری مجلس قانون به طور کامل اجرا خواهد شد گفت: در شرایط سخت مالی کنونی که منابع به سختی تأمین می گردد تمام کوشش ما آن است که منابع به صورت عادلانه توزیع گردد و برای اطمینان از توزیع عادلانه بر اجرای قانون نظارت خواهیم کرد.

افزایش منابع قانون حمایت از معلولان

رئیس سازمان برنامه و بودجه به موضوع قانون حمایت از معلولان نیز پرداخت و گفت: در سال گذشته کوشش های زیادی برای افزایش دامنه شمول این قانون انجام شد. من در سفر به سنندج و در مصاحبه با معلولان عزیر به آنها قول دادم که در سال 1400 منابع افزایش خواهد یافت.

وی در این باره ضمن تشکر از همکاری های مجلس شورای اسلامی گفت: مجلس نه تنها با منابع و مبالغ پیشنهادی ما درباره قانون حمایت از معلولان موافقت کرد، بلکه خود آنها نیز مقداری به مبالغ پیشنهادی سازمان برنامه و بودجه اضافه کردند. بنابراین منابع اختصاص یافته در امسال بیشتر از منابع سال 1399 خواهد بود.

نوبخت همچنین به مطالبات دامپزشکان، موضوع حق مناطق جنگی و بازنشستگان قبل از سال 1396 نیز پرداخت و اضافه نمود: در همه مواردی که قانون وجود داشته باشد بدون شک اقدام خواهد شد. در خصوص حق مناطق جنگی قانون وجود دارد و به ما هم ابلاغ شده است و به شاغلان و بازنشستگان قول می دهم که در ماه های آینده اجرایی گردد. همچنین حق بازنشستگان قبل از 1396 نیز کاملا محفوظ است و به تدریج اجرایی می گردد.

وی در سرانجام بر این نکته تأکید کرد کارهایی که اجرا شده اتفاقی است که خواسته نظام بوده و کار فرد یا ارگان خاصی نیست. کلیت نظام بر این باور است که در شرایط سخت مالی کشور باید هر آنچه در توان داریم برای بهبود شرایط مالی اقشار مختلف مردم به کار بگیریم.

منبع: خبرگزاری پانا

به "همسان سازی حقوق بازنشستگان از ابتدای فروردین 1400 اجرایی می گردد" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "همسان سازی حقوق بازنشستگان از ابتدای فروردین 1400 اجرایی می گردد"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید